Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chop

    őstag

    válasz fesii #16889 üzenetére

    Nem tudom, az mas, ha gyesen van meg otthon a gyerekekkel, de hogy haztartasbeli legyen...ha mar annyira emancipaltak, akkor tessek elmenni dolgozni es ne mas penzet kolteni.

    Valoban, nekem sincs gyerekem,, de ha lenne, akkor most bamulnek ki a fejembol, hogy hogyan is szedjek ossze eleg penzt anelkul, hogy hetekre le kelljen lepnem. Valoszinuleg koltozes lenne a vege valami prosperalobb helyre.

    Lehet, hogy elmennek nehezgepkezelonek, bar ahogy olvastam, ott meg tart a "nincs tapasztalatod, gyere vissza, ha lesz" - idoszak.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz fesii #16889 üzenetére

    Nekem nincs olyan hú de sok kamionos ismerős/rokon (így hirtelen összegondolva 8 darab), abból kettőnél van az, hogy az asszony otthon van.

    Amúgy akiknél jött a gyerek, azok nagyrészt váltottak nemzetköziről belföldi napi bejárósra.

    Annak valóban nincs értelme, ha hazavisz mondjuk 650-700at egy keresős modellben. Hiszen ahogy írod, bemennek ketten egy gyárba/raktárba/pénztárba és ugyanaz lesz a havi családi költségvetés, cserébe nem hétvégén, vagy 1-1 hétre látja csak a férjét.

    De nyilván minden élethelyzet más. Nálunk nincs gyerek és nagyon valószínű, hogy nem is lesz, de attól még nem lenne könnyebb távol lennem 4 hétig.
    Viszont aki meg kint van ennyit és van kisgyerek és emellé a nagyszülők nem tudnak segíteni, mert vagy nincsenek, vagy távol vannak, vagy betegek, akkor a nőnek elég keményen a nyakába szakad minden.

    [ Szerkesztve ]

  • HoTaZo

    őstag

    válasz fesii #16889 üzenetére

    Nekem van gyerekem, már kiröppenőben van. Nem otthon fogyasztja az energiát, de még tolni kell neki az Apa-názst. Egy fizuból oldjuk meg, párom művész lelkület, amit hoznak a konyhára az alkotásai, azt teszi félre, időnként költ az alapanyagokra, de mivel sokkal takarékosabb, mint én, így ő kezeli a családi kasszát.
    Semmi esetre se hagynám, hogy irodában vagy egyéb helyen tegyék tönkre. Nekem ő a megnyugtató hátországom.

    (#16890) chop
    "de hogy haztartasbeli legyen...ha mar annyira emancipaltak, akkor tessek elmenni dolgozni es ne mas penzet kolteni."
    :Y :F Ezt nem értem. Mi az, hogy más pénzét? Ha egy családot alapítasz, gyereket szül, ellátja az otthoni teendőket, szeretettel vár haza. Csak le kell tenned a segged és előtted a kaja, nincs félre kefe, stb. Akkor minek rabszolgáskodna másnak. Csak a pénz miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Új hozzászólás Aktív témák