Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XPA

    csendes tag

    Nem: Férfi
    Kor: 24
    Munkakör: Programozó+support
    Végzetség: gimi+autoelekrtonikai müszerész+ GDF végzős
    Nyelvtuás: Angol C
    Netto fizetés: 80e + 0-10e ''prémium''
    Egyéb: elengednek vizsgázni, meg néha suliba

  • XPA

    csendes tag

    HI!

    Valahol már leírtam, hogy nekem mi mennyi, de azóta már munkanélküli vagyok, és most tapasztalom a saját bőrömön, hogy Budapesten mi pénzeket fizetnek a szakmabelieknek. Hát azt kell hogy mondjam, hogy vicc az egész. Amikor elkezdtem a főiskolát (5 éve) akkor mindenki az IT szakmának jósolta a legnagyobb béreket. Ehhez képest ma elképesztő hogy mi megy. Említek pár példát, talán másoknak is jól fog jönni az infó.(amit rólam tudni kell: műsz infet végeztem, és 3 évet már dolgoztam programozóként és +sokminden ami IT. Eddig részmunkaidőben kaptam 3 éve 70e nettót ami kb fél éve MÁR 80e lett, és végűl jan1-től 110nettó, egészen február 15-ig... :O ) na tehát: kaptam egy bérajánlatot Delphi PROGRAMOZÓ munkakör. a cég OCR (rendszám felismerés stb) rendszerekkel foglalkozik. Próbaidőre BRUTTÓ 130e ft, végleges brutto 180e ft. :((( :( nemtudom, hogy másnak mi a véleménye (talán ezért is írtam be ezt ide...) de elég ''érdekesnek'' találom ezt a bért. Ha elmegyek ide a közeli szupermarketbe sima eladónak akkor kb megkapom ezt a bért, (kis túlzással) és úgy, hogy a munka gyakorlatilag agytevékenységet és végzettséget nem igényel. :((
    Másik példa: IBM leánycég, user support tevékenység Bruttó 160e. egyelőre nem tudni, hogy kezdő vagy végleges bér. ha kezdő akkor talán elmegy.
    3. példa: 3 hónapos project munka, oprendszer buzerálás, telepítgetés, stb. Bruttó 180e/hó. Ez talán már elfogadható, de meggazdagodni, vagy ilyesmit ebből sem lehet (de még egy lakást venni sem 20 éven belül :( )
    4.: fél-rendszergazda+felhasználó pátyolgatás (''cd-írás a kolégáknak''-tól a ''SAP buzerálás''-ig mindenféle) munkakör. Bruttó 200e.

    Eddig az 1 hónap alatt ezekkel találkoztam. Hátha valakinek jóljön az infó... :)

    és egy kérdés:
    Szerintetek mennyi a reális bér, Help Desk/user support munkakörben manapság BP-n?

    köszi, üdv

  • XPA

    csendes tag

    válasz psybu #383 üzenetére

    Hát igen, szerintem is röhej. sajnos ez erősen trendnek látszik. Nem hiszem ugyanis, hogy pont beletalálok ezekbe az alcsonyabbakba, ennek már statisztikailag is kicsi az esélye. jövő héten megyek újabb 2 helyre intrjúra, majd megírom, hogy ott mi az elképzelésük, de tartok tőle, hogy hasonló ''magas'' bérekről lesz szó.

Új hozzászólás Aktív témák