Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz bandus #25138 üzenetére

    En szivesen felvennem, de ezen a szinten inkabb arrol szol a dolog, hogy o mit szeretne. Sem ennyit, sem harmadennyit nem tudunk fizetni jelen esetben, de nagyon senior emberek eseten gyakran elofordul, hogy oke nekik a toredek fizetes, ha valami mas kompenzalja. Peldaul ahol en dolgozom, az egy kis/kozepes meretu certified B Corp (kb. "tarsadalmilag kiemelten hasznos for-profit vallalkozas"), szuper flexibilisek tudunk lenni egy csomo szempontbol, ami lehet, hogy eleg ahhoz, hogy lemondjon az illeto egy jo csomo penzrol amit mondjuk egy penzugyi multinal kapna.

    Szoval azt latom, hogy vannak, akik mar kimaxoltak a nagyceges karriert/penzkeresest, viszont nagyon szeretik a munkajuk bizonyos aspektusait, es 'downswitchelni' szeretnenek. Nyilvan nem trivialis megtalalni ezeket az embereket, de volt mar ra pelda, hogy sikerult.

    En magam is azert valtottam a mostani helyemre, mert X ev tozsde meg penzugy meg mittudomen utan olyasmivel szerettem volna foglalkozni, aminek van pozitiv tarsadalmi hozadeka, es egyebkent is arra jottem ra, hogy a penz egy pont utan nagyon keveset ad hozza a boldogsagomhoz. Kb. arra van szuksegem, hogy tudjak rendes kajat venni, legyenek jo cipoim, barmikor el tudjak menni futni, meg a gyerekeknek legyen jo iskolaja -- ezeket boven meg tudom oldani. Nemreg kezdtem el pl. BJJ-zni, havi 20e forint a tagsagi dij, es nagyobb oromot hoz az eletembe, mintha vennek egy M5-os BMW-t vagy elutaznek Zanzibarra egy honapra :DDD de tokre megertem, h nem mindenki van ezzel igy.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák