Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OPiiPO

    addikt

    válasz bandus #19587 üzenetére

    "egy helyi bankszamlat valszeg meg tudok majd nyitni magam is" - amelyik országról van infóm, ott ehhez mindegyikben kell bejelentett helyi lakcím.

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • tehPwnerer

    csendes tag

    válasz bandus #19587 üzenetére

    Ugyan nem Svájcba, hanem Svédországba, de nekem az alábbiakat tartalmazta a relocation package:
    - Repjegy (magamnak kellett intézni és fizetni, aztán a számlát később benyújtani)
    - Egy teherkonténer a költözéshez a cuccaimnak (ugyanúgy magamnak - én speciel jobban örültem volna némi cashnek, hogy új cuccokat vegyek kint)
    - Kaptam egy relocation consultant-t, aki
    - az általam megadott szempontok szerint keresett nekem lakást a távollétemben (megvoltak a maga forrásai, egy nagyon pöpec lakást talált nekem, ami soha nem volt publikus oldalakon hirdetve, így a piaci ár alatti (10-15%-kal) lakbért fizetek érte; skype-on mutogatta körbe a lakást, hogy tetszik-e), a szerződést online írtuk alá a tulajjal
    - elvitt a megfelelő hivatalokba személyi számot és igazolványt csináltatni (az ügyintéző problémázott valamit, hogy a munkaszerződésem nem mondta ki de facto, hogy egy full-time melóról van szó, ezt is elsimította nekem)
    - elvitt a bankba is később (ajánlott 2-3 bankot különböző szempontok alapján, én választottam ki a nekem tetszőt). A bankszámlához meg kellett várni a személyi igazolványt, anélkül csak valami nagyon fapados számlát tudtam volna nyitni, szóval az első pár hétben én Revoluttal nyomtam.
    - A relocation agencynek volt egy nagy adatbázisa egy csomó cikkel újonnan érkezetteknek, hogy mit, hol, hogyan, merre, meddig, plusz volt egy fórum, ahol tudtam kérdezni - ehhez 3 hónapig volt hozzáférésem.

    A nem-EUs barátnővel kapcsolatban: itt Svédországban létezik élettársi vízum (cohabiting partner), aminek az a feltétele, hogy a pár "helyi" tagja (szóval te, akinek munkája van) keressen eleget, hogy mindkettőjüket eltartsa; legyen megfelelő otthona (saját fürdő, konyha, etc. szóval nem csak egy szoba, vagy motel) és bizonyítsa a kapcsolat komolyságát. Na most ehhez nem árt, ha laktatok már valahol együtt (hivatalosan bejelentkezve), van egy halom képetek közös nyaralásról vagy ahogy meglátogatjátok egymás szüleit, stb. Nézz utána, esélyes, hogy Svájcban is van valami hasonló, de ha nincs, még akkor is feleségül veheted gyorsan :)

Új hozzászólás Aktív témák