Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz htomi85 #11189 üzenetére

    Szerintem a kummantás nem szerződésfüggő, hanem munkahelyfüggő. Vannak olyan helyek, ahol el kell számolni minden perceddel, mind1, hogy vállalkozó vagy munkavállaló vagy. És vannak olyan helyek, ahol hagynak netezgetni napokat. Én azt tartom jónak, ahol nem az a cél hogy bent ülj 8 órát hanem hogy elvégezd határidőre a feladatot. Most is ilyen helyen vagyok külsősként. Ha 3 óra alatt tudom elvégezni a 8 órás feladatot, akkor a maradék 5 órával azt teszek amit szeretnék, viszont így benne van a pakliban, hogyha kiesik egy csontváz a szekrényből, akkor a privát időmből áldozok. Ez ugye egy munkavállalónál azért ez másabb, ott eldobod a ceruzát fél 5 kor vagy fél 6 kor vagy ami az adott helyen szokásos, de nem fogsz éjjelente a feladatokról és határidőkről álmodni. Mindennek van előnye és hátránya is.
    Én azt utálom (külsősként melózok), hogy a belsősők úgy vannak vele hogy én biztos kétszer annyit keresek mint ők (ami nem igaz) ezért nekem kétszer annyit is illik teljesíteni, na ez kicsit idegesítő tud lenni.:)

    [ Szerkesztve ]

  • Veron

    őstag

    válasz htomi85 #11189 üzenetére

    Az is megoldás lehet, de a munkaszerződés visszalépés lenne anyagilag és nem biztos, hogy megtehetem azt, hogy meglépem az érdekes feladat miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

  • FLx

    addikt

    válasz htomi85 #11189 üzenetére

    Mert ha vallalkozokent tolod, akkor ez nincs? Ugyanugy beszamlaznak csilliardokat sokan a semmire.

  • azbest

    félisten

    válasz htomi85 #11189 üzenetére

    A határozatlan idejű szerződés az, ami védi a munkavállalót attól, hogy a munkáltató visszaéljen a hatalmával. Legalábbis régebben még ez valamennyire működhetett, ma már sokkal gyengébb a törvény.

    A határozatlannál a munkavállalónak járhat végkielégítés, a benn ragadt szabadság kifizetése. Ami nem hátrány, ha munkahelyváltás miatt pár havi munkabér kiesik, s nem kell elvállalni a legelső csöves melót két fillérért.

    A hátorozottnál meg ha lejár a szerződés és nem hosszabítják, akkor ennyi volt. Ha nem vetted ki a szabadságodat, akkor az is elveszett. És persze ha a munkaadó 3-6 havonta hosszabbítgatja a szerződést, akkor nem igazán tudod, hogy valójában mikor érkezik el az pont, hogy egyszer csak nem kell bemenni. Közben persze elvárják, hogy bizonyos időszakokban vegyék ki a szabadságot (persze jobb lenne soha, hiszen mennyivel jobb ha nem mennek szabira az emberek és nem kell felvenni +1 embert, hogy legyen elég ember a feladathoz). Állami helyeken is gyakori, hogy kijátszák a szabályokat és éveken át határozott hosszabbítgatással vannak ott az emberek, mondván a belső szabályzat nem engedi a határozatlan idejű szerződést. A törvény meg megköveteli, ha 5 évnél tovább hosszabbítgatnak. Plusz esetleg még munkaeszközt is magadnak veszel (nagylelkűen elnézik, hogy a belső szabályzat ellenére saját, működőképes eszközt használj a munkahelyi használhatatlan helyett). Szóval, ahol határozottal szórakoznak ott a cég a kockázatait áttolja a munkavállalóra: hogy lesz-e munka később, hogy legyen felszerelés, s hogy lehetőleg sose vedd ki a szabit, de azért papíron írd ki. Tróger ország, örülök, hogy egyre többen intenek be a munkavállalók közül ennek.

    (#11190) H A M M E R
    a külsösségnél van az az érdekes és téves gondolkodás, hogy a nettó pénzt nézi a "munkaadó". Volt már, hogy a képembe mondták, hogy külsősként sem kaphatok többet, mint a belsős alkalmazott projektvezető, mert az bérfeszültséghez vezet. Ez persze sok szempontból pofátlanság (nincs szabi, költségek, saját felszerelés...), szóval mivel se alkalmazottként, se külsősként nem volt értékelhető emelési javaslat, így megköszöntem a lehetőséget. És kicseréltem őket magamra az alvállalkozói láncban, mert ha minden kockázat az enyém, de a pénz 3/4-ede a 0 hozzáadott értéket adó cégé, akkor miért ne én legyek a vállalkozás, ahol a munkát elvégzik. Persze ehhez az sem árt, hogy a sóher munkaadónál nincs másik ember, aki elvégezné a munkádat. Az a mondás, hogy nem kiszervezik az embereket más cégeknek, hanem csak kapacitást adnak el... csak ott sántít, hogy nincs több ember, mint a minimum, épp ellenkezőleg, akár töb helyre is eladják ugyanazt az embert és oldja meg, hogy 2-3x 8 órás szerződésüket hogyan teljesíti 1x8 óra alatt :D A németeknél meg nem megy oda a főnök elsírni, hogy ő elenged szabira, de ha nem készül el a feladat akkor bedől a projekt, meghalnak a kiscicák, világvége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák