Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppa

    tag

    válasz ddekany #3 üzenetére

    A válasz szerintem abban van, amit tapasztalunk/tudunk/nem tudunk a gondolkodásunkról. Szerintem, amíg a gondolkodásra tisztán racionális folyamatként tekintünk, addig valamit ki fogunk hagyni a valódi folyamatból és a "varázsa" pont ebben a nem racionális részében van, amiről kevés a tapasztalatunk, mivel eleinte nehéz tudatosítani.

    Számomra ez a kép áll a legközelebb az emberi gondolkodás leírásához (a saját tapasztalataimat ez magyarázza legjobban): az emberi gondolkodás kétféle tevékenységből áll. A tudatos része, hogy különböző viszonyba helyezünk (képzelünk el) dolgokat. Ezután erről a viszonyról keletkezik egy élményünk, benyomásunk, tapasztalatunk. Ez az amikor ráismerünk valaminek az igazságára. Ez utóbbi nem racionális és nem logikus tevékenység. Ilyen pl.: Goethe által tapasztalt ős növény, ős rózsa. Ez nem egy fizikai érzékszervi tapasztalat, de utólag megtalálható az értelme, logikus, racionális összefüggései a valóság egyéb dolgaival.

    Ettől vannak eltérő élmények is, amikor szándékos gondolkodás nem előzi meg a felismerést, ezeket többen nevezik eltérő minőségeik alapján pl.: imaginációnak, inspirációnak, intuíciónak.

    Ezek tudatosítása önmegfigyelési úton iskolázható, fejlesztehető, mint bármilyen más belső képességünk. Van aki tudatos meditációkkal dolgozik, vannak más önismereti irányok is, de azt tapasztalom, hogy egyedül, könyveket olvasva könnyen tűnik kilátástalannak ez az út.

    [ Szerkesztve ]

  • Héraklész

    junior tag

    válasz ddekany #3 üzenetére

    A lényege ugye a cikk témájához kapcsolódik, azért is írtam ide. ;-) Az AI mondjuk tudna programozni, szerkesztő munkákat elvégezni puszta mondatok, (nem szakmai) utasítások alapján. Ebből indulunk ki... A cikk szerint ebből még nem lesznek játékok, mert kreativitás kell hozzá, de ha valakinek ez megvan, csak a szakmai tudása nincs meg, akkor végre nem lesz megkötve a keze és végre nem csak kockák írnának játékokat, lennének újabb stílusok stb. Persze ez naivitás egy jó ideig, tudom. Ezért írtam csak: tök jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • kilua

    senior tag

    válasz ddekany #8 üzenetére

    Ahogy vesszük. Semmivel sem másabb a jelenlegi képgenerátortól az hogy 3D modellt és animációt generál, a művészek szerint az nem kreativitás külön segít megírni a kódot, elvileg az sem... Persze egyre közelebb van a dolog, de jelenleg csak egy egyre hasznosabb eszköz az MI.

Új hozzászólás Aktív témák