Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    bocs most kicsit lehuzo iromány következik sory mindenkitöl..
    Nos nem tudom hogy a müanyag mini dobozokkal(de még a fa dobozokkal is) amikben egy 1 utas pár centis papir membrános 2 w os hangszoro van amit ráadásul egy szimpla pár wattos erösitö halyt hogy lehet rámondani hogy jol szol.. vagy hogy szép hangja van..
    persze a 40 éves videoton tv khez vagy rádiokhoz söt az öcsém walkmenjéhez képest szép hangjuk van.
    viszonyitás kérdése..
    na de 1* üljetek be bármeik nagy elektronikai bevásárló központban a házimozi szobába...
    azokkal az árakkal tertmészetesen nem össze mérhetök ezek..
    de minöségben sem
    de mondok egy alternativ elfogadható minőségű példát:
    www.somogyi.hu
    hifi piacon elég ''gyengének'' számít
    de az összes akár több 100 e ft os pcs hangfal rendszertis lepipálja töbszörösen
    és 75e ft bol böven kijön egy 5.1 es hangfal rendszer is.
    csak kis kézi munka meg faragás
    vagy veszed készen csak akkor drágább vagy csak kisebbet tudsz.
    de amit minimum össze lehet hozni az 1 utas recsegöktöl és ''ményomokkal'' szemben az 2-3 utas fron 10-90 liter bas reflex dobozban 2-4 utas közép 10-30 liters dobozban
    a ményomonak meg mindenkinek csak a pénze és a fantáziája szabhat határt.
    ez inkább egy jotanács akart lenni mindenkinek aki hangfal rendszert akar vásárolni. mert sajnos a mai pcs piacon kaphato hagfal rendszerek inkább hangszoro rendszerek iszonyat árakon..
    ja és amik rá vannak irva hogy 2000-4000w pmpo...
    az inkább röhely mint info :)
    a tényleges teljesitményük nem több 5 watnál általábban
    egy hangfal rendszer 50w nál indul
    és nem 2000hz-22khz ig terjed hanem kb 200hz tol 44khz ig
    a ményomo meg nem 15w nál hanem 150w nál és nem 100-500hz ig tart hanem 30hz tol 300hz ig.
    ameik hangfal rendszer ezeket tugya azt már talán nevezhetyük házi mozinak vagy 5.1 es hangfal rendszernek.
    akinek kell segitek mit honann miet menyiért.
    amit irtam tapasztalatbol irtam ithon is van jaz,logitech és bl ''hangfal rendszer'' és nyomába se érnek a 20 éves videoton nak se hangeröben se hangszinben és tisztaságban amikor 1 más mellet halod öket szolni kb walkman és egy koncert közti külömbség van köztük.
    igaz 1 hátránya van az ien épitet hangfal rendszernek:kell hozzá egy erősitö is.
    ezt 2 féle képp szerezhető be: vagy használtan 30 tol indulva veszünk egy 5.1 es házi mozi erősitöt (igy még rds es rádionk is lesz) vagy épitetünk egyett ami10-15 e ft ol indul.ennek is megvannak az előnyei és hátrányai.
    akit bövebben érdekel a téma keressen meg.
    és sorry ha bárinek is a lelki világába gázoltam.

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Aktív témák