Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Csabex #20133 üzenetére

    figyelj, vannak korrekt emberek, és vannak olyanok akik nem azok

    az elmúlt 15 év alatt 2-3000 dealem volt - tudok róla, hogy a kijelzett értékeléseim jóval kevesebbek -
    sok mindent elmondhatnak rólam a vevők, a vevőjelöltek meg pláne - eleget elküldtem a halál f@szába, az értetlenséget és a hülyeséget nem szeretem, az egyértelműen közölt fix ár ellenére alkudózni vágyókat sem, ha nem tetszik az ár lapozzon tovább -
    de mind magán, mind céges szinten korrekt vagyok, nem hanukázok, nem hanukáztam soha
    akinek az elfogadott hajrá, nekem az ilyentől a gyomrom felfordul

    korrekt emberek közt ilyenre egy szót nem kell vesztegetni
    mert korrektek, ez nem "fújás", ez szimpla tény

    bármilyen újítások lesznek, amíg ilyen alap dolgok átmennek "most már elfogadott" státuszba, a színvonal esni fog

    megértem a ph-t hogy kellenek a kattintgatások, de azért van egy szint ami alá ne menjünk már
    mint mondtam évente max 1-2x vásárolok már csak innen, lehet nem véletlenül
    és igen, sokszor cím és kiírt ár alapján vásároltam, akkor is ha aktuálisan nem volt szükségem az adott dologra
    de ha rákeresek egy ventire és úgy látom a két darabos hirdetést meg az árat, nyilván rákattintok
    aztán nem őszinte a mosolyom, ha a kedves eladó "belépve a boltba" találja ki, hogy egyébként egy darab kerül annyiba - akkor is ha csak pár másodperc, de inkorrekt, már a szaga is taszít az ilyennek -

    de ha ezen a ph nem változtat, akkor innentől letojom, nem nagy élvezet így aprót böngészni, hogy minden második-harmadik hirdetés eleve kamuval indul, és most a legújabb verzióban ez már elfogadott
    az én gyomrom akkor sem fogja bevenni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz Csabex #20133 üzenetére

    Látod, még azt is jobban tudod, hogy miért engedtem el, mint én magam! :C

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

  • kupecke

    csendes tag

    válasz Csabex #20133 üzenetére

    "mert nem mindenki korrekt sajnos, de ezt az értékelések alapján láthatod, abból kiderül."
    Ehhez a kiragadott mondatrészlethez van egy megjegyzésem:
    Az értékelések erősen tájékoztató jellegűek. (Arra kétségtelenül jók, hogy a valóságot rendszeresen durván ferdítők a sok rosszpont miatt - ideális esetben - ellehetetlenülnek.) Már több impozáns átverési statisztikával (sok + és 0 -) rendelkező eladótól vásároltam itt nem kicsi tételben buherált cuccokat, amik a kiváló első tesztelést követően néhány nap alatt tömegesen elromlottak. Az egyik illetőnek még az előző pontozásos rendszerben kb. 2000 + értékelése volt 0 - mellett. A fentieken kívüli itt nem részletezendő okokból is kifolyólag még akkor sem jönnék izgalomba a hirdetésétől, ha ingyen elvihető aranyrudakat kínálna.
    Létezik egy olyan profit maximalizáló eladási stratégia, mely szerint az eladó minden lehetőséget megragad ahhoz, hogy az információk torzításával nehezen észrevehető módon átverje a vevőket. Ha pedig az esetek néhány %-ában lebukik, akkor készségesen, sűrűn elnézést kérve kiegyezik a vevőjével. Az ilyen piaci szereplők értékeléseit olvasva könnyen támadhat az a benyomásunk, hogy megtaláltuk a modellt a tisztességesség szobrának megformálásához.
    Egy anonim példa a jelenből:
    Egy illető hónapok óta árul egy új terméket X-ért. Feltünteti a készleten lévő mennyiséget, mely az esetek úgy 80 %-ában 0 db. (Már volt itt egy csörtém a nem létező termékek árusításának tiltása érdekében, melynek nem ismerem a kimenetelét.) Én az 1 db ugyanilyen termékemtől szerettem volna megválni, még bőven versenyképesen a legalacsonyabb webshopár 70 %-áért, 1,1X-ért. Nyilván az illető 0 hirdetett db-nál is vette fel az előjegyzéseket, ezért ez nekem nem sikerült. Kétségbeesésemben leáraztam a saját példányomat 0.95X-re. Nem követem nyomon az illető tevékenységét napi szinten, de a 0 db-ot kínáló hirdetés most 0,8X áron legalább 10 napja jegelve van. A 0,8X beszerzési árnak is nagyon barátságos, ezért valószínűtlen az, hogy ennyiért 1-et is eladott amellett, hogy X-ért is lendületesen fogyott a portéka. Nyilván a jegelés fenntartása valamiféle taktika a fizetős hirdetés folytonosságának megőrzése érdekében. 0,8X-ért nem óhajt a jövőben sem eladni a cuccból, viszont az én eladásom megnehezítéséhez kitűnő az eljárás. Lehet, hogy az illető tevékenysége teljesen szabályszerű, de messze nem mondható etikusnak - többszáz pozitív és 0 negatív értékeléssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák