Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    Sziasztok!

    Kezembe került a régi gépem, igaz akkor a BIOS-t nagy ívben elkerültem.
    Mostanában jött rám az efféle őrültség ;)

    I7 3770 non k proci egy Asus P8P67 lapban. Ramokhoz nem nyúltam, 1600MHz HyperX 2x8 GBRam.

    Egy FPU teszt, igaz csak 10 perces, ez alatt nincs WHEA. 1,20-1,22V FPU Load VCore, BIOS 1,28V

    Néhány teszt még így gyorsba:

    Nincs delid, egy top flow léghűtés van rajta.
    Nekem ez "új", Comet Lake-kel kezdtem. Kell majd még stabilizálnom, ugyanis volt BSOD, de az lehet a memóriák (BCLK 104.2) miatt volt, ez passz. Azokhoz semmit nem nyúltam.

    Volna pár kérdésem, ugyanis ez a masina be lesz üzemelve sok év pihi után.

    105 BCLK már nem Boot-olt, mi a trükk (ha van egyáltalán), hogy többet hozzak ki?
    Melyik fesz amit érdemes finoman adagolni?
    Mi a max 24/7-es fesz belőlük?
    Tapasztalatok alapján ez a HyperX 2x8 1600MHz meddig húzható?

    Ötleteket, eredményeket köszönöm :R

    Üdv., z

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Dönc #32214 üzenetére

    Köszi :))
    Fején találtad a szöget. Sógor használja/ta, csak nincs most videókártyája, így áll hónapok óta a sarokban. Előtte is sokat állt, csak nálam.
    Remélem nem fog a nyakamra járni, most vesz egy 3060-at bele. 1080p és 60Hz/fps lesz a cél, azt szerintem tudni fogja.
    1080 volt eddig mellette, nem panaszkodott. 3900MHz allcore volt eddig, ramok pedig 1600MHz-en.
    Ma elvitte, így adtam vissza neki, ezt tudtam belőle kihozni:

    Nem sok, de ez is vmi. FPU-val nyüstöltem, az lett kinevezve max terhelésnek, azon nincs WHEA, remélem nem is lesz.
    Mondtam neki egyébként, hogy eléggé halott platform, váltson feljebb, de nem akar. Legalább vki használja, szadizva sosem volt. Ha gond lesz, akkor leveszem a bclk-t.
    HWBOT-on 2. helyet sikerült így megcsípnem, bár ott adtam még rá egy kicsit: [link]
    Nekem meg ez az újdonság, Comet Lake-en kezdtem BIOS-ban túrni, előtte sosem érdekelt. Jobb későn, mint soha ;)

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Speed® #32216 üzenetére

    Köszi az infókat :R
    Egyelőre c3 c6 meg minden on, majd ha lesz normális vga, akkor átugrom a szomszédba. (Ott van a masina)
    A hwbot-os benchet 106 bclk-val csináltam, ott viszont fix fesz és freki volt. 107 bsod, 106.5 ment, de megette a fene bench közben, pedig egy közepes llc mellett 1.33V-on volt már :)
    Ok, pát bench-et lenyomtam, aztán visszavettem 4300MHz-ig.
    FPU-val toltam 1 órát, azt kibírta WHEA nélkül, meglátjuk.
    Visszacsipegetek ha indokolt.
    Játékbenchek fognak érdekelni, de egy régi gtx650-et tudtam beletenni, azzal meg sem próbáltam.
    Egyébként CoD wanguard vagy mi a szöszt játszik a gazdája, bocs, lehet rosszul írtam, nem ismerem.
    Az biztos, hogy 2018-ban a Bf5-öt ezzel kezdtem, aztán utána lett 8700. Ezzel is élvezhető volt egy 2070s mellett.
    ~70-80 fps-t tudott, az meg bőven jó, RTuner-ben úgyis dobatva lesz a fölös frame.
    Ha lesz játékbench majd beteszem.

Új hozzászólás Aktív témák