Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz SVLaller #7566 üzenetére

    Így van pedig. És sok esetben hasznos az aluláteresztő viselkedése. Linkeltem is, valamint emellett szóló tényeket is felsorakoztattam, mindjárt 3 eltérőt, ha egy nem lenne elég. El kellene olvasni.

    Természetesen te használhatod az első slotokban is. Ámen.

    (#7565) HSM: Ezzel meg én nem tudok vitatkozni. :R Ellenben fel tudom hozni a quad channel mellett üzemelő SNB-E procikat, 2500MHz körüli stabil 24/7 órajellel. ;]

    (#7564) Diocles: az elektronok "megindulása" a vezetőben még így is több nagyságrenddel lenne a nagyfrekvenciás működésből következően a kapacitív, induktív hatások (rezonanciafrekvencia, bőr-hatás, stb.) késleltetése alatt időben. Abszolút elhanyagolható lenne, ha tisztán rezisztív áramkörrel dolgoznának. Sőt! Ha tanultál kvantummechanikát, akkor jól tudod, hogy hatások (nem elektromágneses hullám vagy anyagi részecske!) képesek a fény sebességénél gyorsabban terjedni. (Pontosabban a c-nél, mert az állandó, a fény sebessége közegfüggő.) Szóval még mindig nem tudom elfogadni azt, hogy a kapacitásoktól és induktivitásoktól eltekintve, a mostani frekvenciatartományban számottevő különbségek lennének a jel érkezési idejében pár cm távolságon, mint ami egy alaplapon van (ismétlem, a jelenlegi periódusidőhöz mérten!).

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák