Új hozzászólás Aktív témák

  • #70339072

    törölt tag

    válasz don dante #9486 üzenetére

    Nyílván a HT annyiban levesz a teljesítményből, hogy az emulált logikai magokra is figyelni kell a fizikai 4 magnak, ahogyan a vírúsírtó is hogy figyeli a rendszert valamennyi teljesítményt felhasznál.
    Persze elhangzott már valakitől ugyan erre a korábbi megjegyzésemre, hogy ez nem így van.

    Nos nem észosztás hanem tapasztalatátadás de emit én pl megnéznék:

    Sok sok youtubeos videón ahol a paszta felhelyezése van "tanítva" csak kinyomnak egy keveset a procira aztán csá.
    Saját tapasztalat, és igen is számíthat 1-2 fokot (a gtx 560-asommal éppen hogy ezt kisérletezgettem ki.)
    jobban működik a hatásfok ha nem rányomsz valamennyit hanem szépen "vékonyan! mint a penge" a proci tetején újbeggyel szépen simára elkened, majd ugyan ezt megismétled a hűtő alján is.

    A Sok paszta sem jó hővezető sokan azt hiszik ha többet raknak jobb pedig éppen hogy fordítva.

    Aztán megint magamat ismételve a számítógép ház is sokat jelent milyen hogyan van átszellőztetve, aki pl ezzel nem is foglalkozik (pl. csak a táp ventije van benne meg a gyári proci) és leveszi az üzemi hőmérsékletü gépének az oldalát ne csodálkozzon ha az rögtön 5 fokkal kevesebbet fog mutatni, ennyi volt régen mikor ezzel probálkoztam a lemért eltérés.

    A mai videókártyák is rendesen tudnak a proci felé fűteni akit jobban érdekel elmélyülhet ezen a kérdésen is...

    [GPU thermal]

Új hozzászólás Aktív témák