Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    válasz bambano #74 üzenetére

    És igaza is van azzal, amit lát, amit eddig csinált, de a Twitter nagyon más.

    A PP idején nagyon más szelek fújtak, teljesen más volt a gazdaság, a munkaerőpiac, stb. Megcsinálták, akkor még forradalmi volt. Ahogy már mások is írták, a Tesla és a SpaceX esetén is alapozhat a küldetéstudatra, szívathatja a dolgozókat, de a nemes cél elérése miatt azok jobban ki fognak tartani. Egy SpaceX mérnök előtt kis túlzással leborul a fél világ, remegő térdekkel és tátott szájjal figyelik minden szavát, mert olyanban vett részt, amiben viszonylag kevesen.

    De a Twitter? “Csak” egy social media platform, amiből ha kilépnek a dolgozók, simán felhúzhatnak egy sajátot, nincs az a forradalmi know-how, nincs nagyon magas hw előállítás miatti nagy kockázat. Ráadásul az itt szerzett tapasztalat és tudás könnyen kamatoztatható rettenetesen sok cégnél, még a mostani gazdasági helyzetben is fog munkát találni az ex-Twitter dolgozó. Viszont ezzel meg felvágni sem lehet, lesz “pár” olyan dev, aki ásítva legyint a Twitter hallatán, mert ő meg dollármilliós tranzakciókat bonyolító befektetési bank backendjén dolgozott, mindezt akár úgy, hogy el sem kellett hozzá hagynia a kelet-európai szülővárosát, nem bérelt a fizetése 2/3-ért egy lyukat a Silicon Valleyben, hanem kiskirályként élhetett otthon.

    Na szerintem ezt nem látja vagy nem érti most Musk. Tény, hogy én sem tudom, hogy mit akar csinálni Twitter 2.0 címszó alatt, de nehezen hihető, hogy hirtelen megreformálná úgy a social media világát, mint anno a PP a tranzakciókét, a Tesla az autókét vagy a SpaceX az űrutazásét. Elvárja az azoknál a cégeknél felépített hivatás érzést, csak itt a konkurencia jóval nagyobb és a csalódott dev elmehet a pénzügybe fejleszteni, ahol lesz túlóra meg szopatás, de legalább meg is fizetik érte. Vagy választhat millió más közül is, mert a Twitter nem adott olyan egyedi tudást, ami túl specializált lenne máshova.

Új hozzászólás Aktív témák