Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielK

    addikt

    válasz r3dsnake #35568 üzenetére

    olvass utána, hogy az emberi szervezetnek miért van szüksége kollagénra. [link]

    szóval kár, hogy te ezt kerülöd, így idősebb korodban (ha megéred) rosszabb állapotban leszel, mint az aki eszik zselatint. beszélek faszságokat... :DDD munka közben nehéz

    Nem bántásból de azért mielőtt teketórikusan elhagysz valamit, nézz utána. Nehogy legközelebb a c vitamint foszd meg a testedtől vagy ilyesmi...

    [ Szerkesztve ]

  • manchester85

    addikt

    válasz r3dsnake #35568 üzenetére

    "Én nem tartom különbnek vagy többnek magamat"

    Dehogynem. Felállítasz egy teóriát arra, hogy mit miért nem eszel. Más ember meg nem foglalkozik ilyennel. Ez nem ugyanaz, mint amikor valaki nem szeret valamit, vagy nem ehet. Itt tudatos táplálkozásról van szó, és evidens, hogy többe nézed a saját táplálkozásod. Pl, ha csak azt mondtad volna, hogy nem szereted a húst, az tök más lenne. Nem attól fogja valaki különbnek tartani magát, mert mást is rábeszél.

    "húsevő többre tartja az ő étkezési szokását, mert míg én elfogadom, ha valaki az, fordítva már kevésbé szokott menni."

    Pont hogy nem tartja többre, hanem egyszerűen nem csinál belőle ügyet. Az meg mindenkinek szemet szúr, ha valaki ott hagyja az ételt, úgyhogy ne is lepődj meg rajta, ha szóvá teszik. Hiheti azt, hogy nem ízlik neked, vagy valami bajod van, stb. A rábeszélés meg inkább egy kedves gesztus. Azon se szokás megsértődni, ha nem akarsz inni, de itatnának. Ez nem bunkóság, hanem vendégszeretet. Mondjuk én bírom a vegákat, mert mindig elcsórom tőlük a húst. :DDD

    Ő megeszi azt is, amit te, csak te nem, amit ő. Akkor tartaná különbnek magát egy húsevő, ha szájat húzva utasítana el mindent, ami nem hús.

    Az meg tök normális reakció, ha ezen először mindenki meglepődik, hisz nem tudhatják, miért nem eszed meg. Ha meg tudják, és poénkodnak vele, arról se gondolnám, hogy véresen komolyan kéne venni. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • őstag

    válasz r3dsnake #35568 üzenetére

    Szerintem te szimplán megvonod magadtól a kaját, mert sajnálod rá a pénzt. Miből gondolom? Abból hogy szeretsz alkudozni, és kétszer is meggondolod mire adsz ki pénzt. Persze egy hideg tál sem olcsó, de ha igazi vega lennél már rég felsoroltad volna az étrendedet, mi milyen beviteli forrást helyettesít, ahogy szokták, de gondolom naponta megeszel egy sárgarépát és azzal ki is merül a hobbid iránti szeretett. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák