Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz Cyberpunk #35465 üzenetére

    Ennek ellenére konkrét példákat nem írtál. Mire tanítottad meg a macskádat?

    "nem a trükkök, meg a mutatványok betanulásáról van itt szó"

    Nem is azokra gondoltam.

    Fog melletted menni a macska a járdán fegyelmezetten?

    Láttál már vakvezető, életmentő macskát?

    Tud bármilyen formában a segítségedre sietni?

    Meg tud tanulni bármit, amit utasítás szerint végre is hajt? (És ez nem mutatvány meg szolga feladat, az embertársainkat is meg szoktuk kérni erre-arra.)

    Na pont az ilyen mentalitással van baj, a macskaszeretők elvetemült fanatizmusával. Ha helyén kezelnék ezt az állatot, vagyis nem a kutyákkal emelnék egy szintre (sőt, a tipikus macskatartók a macskához hasonlóan borzalmasan hiúak, így természetesen még ők nézik le a kutyákat) akkor nem lenne semmi gond. Lehet szeretni, nincs ezzel semmi baj. Aki nyuszit tart, azzal sincs gond, de arról legalább a gazdáik el is ismerik, hogy buta egy jószág, a macska meg persze mindennél intelligensebb, csak épp ezt a tények nem igazolják. Ja, annyira okos, hogy ő megteheti, hogy semmit ne tanuljon meg, de valójában mindent ért. Na, pontosan ezt mondaná egy vérbeli macskatulaj. :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • Xero

    nagyúr

    válasz Cyberpunk #35465 üzenetére

    Nagyszüleimnél rendszeresen éltem 8-12 macska és 2-4 kutya társaságában. Ugyan úgy szeretve voltak, de mégis én is manchester oldalán állok. A macskák rendkívül ösztönlények és függetlenek. A büdös életben nem fognak úgy ragaszkodni a személyedhez és nem lesznek hozzád olyan hűségesek mint egy kutya. A macskák egy valamihez hűségesek, a saját kényelmükhöz. Ha valami nem fér bele a comfort zónájukba, akkor akár neked is mennek.

Új hozzászólás Aktív témák