Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malachi

    addikt

    válasz kali #15875 üzenetére

    szerintem az az Apple alapvetés, hogy szerintük ők készítették az első igazán használható okostelefont. nem volt olyan régen 2007, mindenki emlékszik rá, mekkorát robbant a bemutatójuk. igaz, és egészen biztos, hogy létezett már néhány dolog (technológia, know-how, fejlesztések) másnál, amit ők felhasználtak, de csak kezdetleges állapotban, amiből azok nem tudtak egy sikeres terméket összeállítani. meg hát mindenki röhögött rajtuk a bemutató után is, hogy ebből úgyse lesz semmi.

    aztán egyszer csak mindenkinek iPhone kellett és gyorsan elkezdték másolni a sikeres mintát, amit az Apple adott. sokan csak kisebb részeket, de konkrétan ebben az esetben a Samu gyakorlatilag a komplett rendszerüket, szőröstül-bőröstül. és ez a nagyon nem mindegy. az Apple nagyon sok hozzáadott értéket vonultatott fel az első telefonjában - vegyük észre, hogy korábban nem létezett ilyen telefon eladásra kész állapotban, működő, használható változatban - a Samsung meg megváltoztatott pár ikont (csak kicsit persze) meg a kerek gomb helyett téglalap alakút rakott a home helyére és az lett kb. az első nagyon sikeres okostelefonjuk, amivel nagyon sok embert megnyertek maguknak. utána tökugyanezt eljátszották a táblákkal is.

    én ezt első körben, még inkább kívülállóként is így láttam, most meg mióta többet olvastam a témában, teljesen biztos vagyok benne. hiába működik így a rendszer, attól még van egy bizonyos határ és azt a Samsung szerintem átlépte, szándékosan és tudatosan. és nem kell ahhoz utálni se imádni egyik céget se, hogy ez legyen a véleményem. a saját szememnek hiszek és kész.

Új hozzászólás Aktív témák