Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz szekra #136365 üzenetére

    Azt olvastam valahol, hogy FB-n azok az "alkalmazások" a legveszélyesebbek, akik megmondják mennyire vagy ez vagy az. Teljes hozzáférést kapnak az ismerőseid adataihoz, abból pedig jó kis adatbázist építenek, amit cégek tudnak hasznosítani direktmarketingre.

    Döbbenetes, hogy amióta megvette FB Instát folyton ott látom ajánlott oldalak/emberek között a FB ismerőseim Insta oldalait... Csak az emailcím egyezik a két fióknál. Nevem nincs megadva ott.

    De ahogyan a cikkben is írják, leginkább pénzre hajtanak és ezt a támadást emailben küldött spamek közé bújtatják.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐ Stella

  • szekra

    őstag

    válasz szekra #136365 üzenetére

    Szerk.: ja nem, az e-mail teljesen fals volt, csak mobilon azt nem csekkoltam le.. :N

    (#136366) radi8tor
    Igen, ezt én is tapasztalom, nagyon durván tolják. Másik ilyen szinte már misztifikum: tavaly karácsony tájékán találkoztam moziban egy régi ismerősömmel akivel dumáltunk egy jót. Ismerősöm fb-on, viszont a hírfolyamát sosem dobálja fel nekem, mivel még kb. sosem beszéltem vele ott, illetve nem like-olgatok nagyon semmit. Mit ad isten a SZEMÉLYES beszélgetésünk után aznap este és másnap elkezdte feldobálni a hírfolyamomra a bejegyzéseit, meg a like-olt dolgait. Lehet, hogy véletlen egybeesés, de nem egyszer volt már velem ilyen. Konkrétan kiráz néha a hideg. :D

    És bele lehet ebbe magyarázni az adWords-öt meg minden szarságot, de amikor beszélgetek valakivel személyesen pl. egy eseményről amire elnéznénk és utána ezt feldobálja nekem fb-on, hirdetésekben meg mindenhol, feláll a hátamon a szőr. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák