Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar95

    nagyúr

    válasz Totheground #105679 üzenetére

    Szerintem az a fő morális kérdés ilyen esetekben, hogy a gyereknek jó-e az, ha így él vagy az lenne a jobb neki, ha meg sem születik, de erre nyilván nem fogunk sosem választ kapni. Az, hogy a szülőnek melyik a jobb már "részletkérdés", hiszen ezen tekintetben ahogy írtátok is, a szülő döntése a dolog, tényleg az a fontos kérdés szerintem, hogy a gyereknek mi a jobb...
    Mert ha fájdalmakkal kell élnie születésétől fogva, az szerintem semmiképp nem jobb az abortusznál, de ha nincsenek fájdalmai, csak nem tud megfelelően fejlődni a fogyatékosságából adódóan, nem képes esetleg önellátásra, a várható élettartama sokkal rövidebb az átlagosnál számára nem feltétlen rosszabb, mint az abortusz, de sajnos ezt külső szemlélő nem tudja megítélni, sokszor a szülő/orvosok sem, a gyerek meg általában nem képes arra,h elmondja a véleményét erről, ha tud egyáltalán véleményt formálni.

    Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Új hozzászólás Aktív témák