Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz #10351 üzenetére

    Az a "baj", hogy a trance-nek világszerte milliós rajongótábora van, az emberek ezeken a rendezvényeken nem politizálnak, nem keresik a botrányt, mindenki nyílt és közvetlen a másikkal, tényleg a zene szeretete (meg a drog :DDD ) tartja össze őket. De a lényeg itt tényleg azon van, hogy ez a zene tényleg a zenéről szól. Nem akar senkinek beszólni, nem sírja el a világ fájdalmát, nem is akar vicces lenni. Tele van euforikus érzelmi töltettel, amihez nincs szükség drogra, de tényleg csak az érzi át, aki tudja, mit keressen a trance-ben.

    Barátnőm U2-t, indie-t, alternatív rockzenéket hallgatott, mielőtt megismerkedtünk. Azóta imádja a trance, ugyanúgy, ahogy én. (És ez nem ilyen egymás majmolása, mert sok más zenét, amit én még szeretek, azokat nem szereti, főleg a progresszív rockzenékre gondolok, mint pl. a Pink Floyd, Queen)

    Régen rengeteg rockzenét hallgattam, de a mai rockzenékkel nem annyira vagyok kibékülve, (valahogy eltűntek a jó kis gitárszólók, kiállások, amiket én nagyon szeretek, amik a trance-re is kifejezetten jellemzők) a régieket pedig már teljesen "kihallgattam".

    Itt van egy pár nagyon jó leírás a trance zenéről, az alábbival különösen egyetértek:

    "Trance is indisputably one of the most emotional genres that actually exists, because it is all self-interpretation. There are no instrumental or musical limits to trance, and rather than listening to some random guy screaming about his life, associating with a trance progression or hookline is much more deep, and much more personal."

    Aki szerint ez nem zene, az menjen el orvoshoz, és vizsgáltassa ki magát.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák