Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Ma kb 2 hónap után csatlakoztattam a telót PC-hez. IPhone4. Sajnos akkor derült ki, szolgáltatói probléma miatt nincs net. Mikor az iTunes-ban felugrott a kis ablak, hogy feljogosítom-e a számítógépet /korábban kölcsönadtam a kábelt pár napra, miután visszakaptam, az iTunes-ban mindig feljogosítás szükséges/, szokás szerint igent kattintottam, de kiderült, a net hiánya miatt ez nem lehetséges. Ekkor újra próbáltam, de már nemet mondtam a feljogosítás kérdésre. Ebben a pillanatban 51 alkalmazás eltűnt a telefonról. Hiába hagytam mindent úgy, amíg vissza jött a net, sajnos kidobott mindig a szinkronizálásból /reméltem, azzal visszajöttek volna a programok/. Kiléptem iTunes-ból, majd vissza, ekkor már ment a szinkronizálás, de sajnos a programok új/szűz állapotban kerültek vissza. Némelyiknél ez nagyon gáz számomra!!! Kashbook-ban 6 havi bevétel-kiadás szállt el... A Parkolásból az összes rendszám /céges flotta/, a teljes what's app történet és mindenhol kéri a kezdő lépéseket, viber, skype... De főleg a Kashbook gáz!! Van valakinek valami varázslat tippje, vagy fújhatom? :) Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    fogalmam sincs jó helyre írok-e, mert nem értem a probléma forrását.
    iphone 4.
    Skydrive beállításoknál fotók átméretezése a feltöltésnél be volt állítva/pipálva kezdettől fogva.
    Egy-egy fotó, amit a saját kamera funkcióval készítettem mindig is 300-400 KB helyet foglalt a Skydrive mappában. (A4-es számlák)
    Azonban feltűnően lassult egy ideje egy-egy kép feltöltése, azt gondoltam, wifi probléma, de most vettem észre, hogy bő egy hónapja a feltöltött képek mérete 1,5-2 MB lett!!!
    Semmi nem történt az eltelt időben a telóval, nem frissítettem szoftvert (7.0), nem értem, mitől lehet a dolog.
    De nagyon kényelmetlen nemcsak a nagyobb hely foglalása miatt, hanem így arányaiban 5-6 szoros idő egy feltöltés. Előfordult hasonló valakivel esetleg?
    Röviden a Skydrive beállítások, "képek átméretezése a feltöltéskor" lehetőség nem működik.
    Eredeti méretben tölti fel a képeket.
    Egyáltalán hol kéne keresni a problémát. Hardver-szoftver...?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Segítséget kérnék:

    1:
    Nem vagyok nagy iTunes betyár.
    Új telót kb. negyedik alkalommal csatlakoztattam a gyári usb-vel az egyetlen netbookhoz, amihez előző kb.3 alkalommal is.
    Most azonban bár új eszközként felismeri a windows (8), de az iTunes nem látja!!!
    Újraindítottam telót, netbookot, csatlakoztattam korábbi telót (i4) annak gyári usb-jével, amivel ilyen gond soha sem volt, a helyzet ugyanaz. iTunes a legfrissebb.
    A windows alatt elvileg rendben fut az apple device akármi.
    Az iTunes diagnosztikában minden zöld pötty (frankó), kivéve egyet: nem érzékel készüléket...
    A korábbi i4 esetében mindig az iTunes kérdezett rá, feljogosítom-e a telefont, most viszont a csatlakoztatásnál a telefon kérdezi meg egy előugró ablak által, hogy megbízom-e a számítógépben. Hiába bökök igent, nem hiszi... :)
    Érdemes-e magát az iTunes törölni és újra telepíteni? Ekkor kell-e valamire figyelnem, okozhat-e bármilyen adat-akármi vesztést?

    2:
    az Apple ID adataimnál rögzített bankkártyát lecserélhetem-e tetszés szerint párom kártyájára, ha most ideiglenesen csak arról tudnék vásárolni appstore-ból? Majd 1 hónap múlva visszarögzíteném az én kártyám adatait. ???

    Köszönöm!!

    Még egy kérdés:
    tud valaki javasolni olyan fényképező alkalmazást, amiben egyrészt meghatározhatom a fotó minőségét (lebutíthatnám kevesebb pixelesre), másrészt rögzíti a fotón a dátumot? Mindkettőt tundia kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    válasz erdoke #68896 üzenetére

    Köszi!

    Csak a biztonság kedvéért:

    akkor ezek szerint nyugodtan törölhetem és újratelepíthetem az iTunes-t, semmi egyéb teendő, semmim sem volt elveszni, változni?

    Kártya: oké, értem.
    Amennyiben nevet, címet átírom, akkor egy adott ID-nél váltogathatom a kártyákat akár 2-3 hetes időszakban, egyikről másikra?

    Köszi!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Elég alap a tudásom a Apple rendszerek, szolgáltatások használatát tekintve, ezért szeretnék segítséget kérni a következő problémában:
    Kolléganőm és párja ugyanazon iCloud fiókban tárolták el a telefonjaik adatmentéseit.
    A srác iPhone 3GS-t használt, kollegina iPhone 5. Elvileg mindkét mentés ott van.
    A srác kis kihagyás után újra iPhone-t vett, de most létrehozott magának egy saját iCloud fiókot és szeretné a régi 3GS mentést átrakni ebbe az új iCloud fiókba.
    Pontosan mit kell tennie?
    Én sem tudom, hogy egy mentés esetén a telefon adatai szinkronizálásra kerülnek az iCloud-ba és ezzel párhuzamosan az ott lévő korábbi mentés felülírásra kerül, azaz elvész;
    vagy a korábbi mentés mellé kerül az újabb, így több dátumhoz köthető mentés is megmarad az iCloud fiókban?
    Utóbbi esetben nyilván nincs gond, pongyolán fogalmazva csak régi fiókból lementi, új fiókba átrakja.
    De az első esetben mit kell tennie, hogy a korábbi telefonja (3GS) mentése is átkerüljön az új iCloud fiókjába és a friss, aktuális mentése az új telefonjáról szintén ott maradjon?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Segítséget, véleményt szeretnék kérni, ha van, aki hasonlót tapasztalt:
    olvastam, hogy akkumulátor problémák jelentkeztek bizonyos (6s biztos, lehet más típusnál is) készülékeknél és ingyenesen cserélik. Sajnos az én 6S készülékem nem tartozik az ingyen aksi cserés telefonok közé a sorozatszám alapján.
    Nem vagyok benne biztos, de talán az új iOS (10.1-et raktam fel először a 9 után) frissítés óta fordult elő először, hogy a telefon 25-30%-os töltöttség alá esve működés közben (zsebben soha) hirtelen kikapcsolt.
    Először egy külső kamera app-ot gondoltam problémásnak, de aztán gmail, egyéb appok esetében is többször előfordult. Az elmúlt 1-1,5 hónapban kb. 12-15 alkalommal.
    Ilyenkor a bekapcsolásra töltőt kér, de az az adott szituban nincs.
    Pár mp múlva viszont másodikra mindig bekapcsol, de a jelkód és PIN beütése után, néha már a kettő között újra kikapcsol. Ezt akár 4-5-ször egymás után.
    Mikor végül töltőre dugom, azonnal gond nélkül bekapcsol.ÉS AZ AKSI TÖLTÖTTSÉG MARAD A KIKAPCSOLÁSKORI 25-30%!!!
    Neten olvastam, hogy a töltöttség kijelzése hibás (azaz hiába mutat X %-ot még, már valójában jobban lemerült az aksi), ez az én esetemben valószínűleg nem igaz, hisz utána töltőről levéve működik sokszor tovább.
    Tegnap épp újra több fotót készítettem volna, amikor feltűnt, hogy rohamosan merül az aksi:
    34%-ról 10 perc alatt 23-ra esett úgy, hogy közben kikapcsoltam a wifit és mobilnetet is és minden appot bezártam...
    Gondoltam, kicseréltetem az aksit saját költségen, de pl. iStyle időpontegyeztetés esetén is 5-8 napra bent tartaná a készüléket (amúgy ez mindenhol így van????) és kb. 14 ezer ft....
    Egyáltalán így lehet, hogy nem is aksi gond van, hanem szoftveres?
    Bármi javaslatotok van esetleg?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Korábban többen is jelezték, visszaolvasva választ még nem találtam, ezért én is kérdezem:
    a Gmail app legutóbbi frissítése óta mindenki azt tapasztalja, hogy pdf (docx, xlsx) csatolmányt nem nyit meg, hanem hibaüzenetet ír ki? Valamint mail továbbküldés vagy válasz esetében nem tudok az előzmény szövegből részletet törölni, csak a végére tapicskolva az egészet. Ez sem így volt a korábbi verzióban.
    Most gyakorlatilag használhatatlan.
    Elbambultam valamilyen beállítási lehetőséget?
    Van, akinél 6S esetén gond nélkül működik a frissített gmail app?

    Más:
    munkámból kifolyólag sok fotót készítek A5-ös méretű papírokról, amit Onedrive-ban tárolnék.
    Az iOS saját kamera app-jával készített fotók viszont brutál méretben kerülnek fel Onedrive-ba (1,5mb)
    Úgy tudom, a felbontást én nem tudom a fotózás előtt kisebbre állítani.
    Melyik kamera/fotó app-ot javasoljátok, ahol ez állítható?
    (Gondolom ahhoz, hogy egy A5 méretű papír (rajta sima kézzel írott szöveg) Onedrive-ba mentve is éles maradjon, jóval kisebb felbontásban készült fotó is elég lenne...?)
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz Noxy #152155 üzenetére

    Üdv! Való igaz, bent a lakásban talán még ezt nem tapasztaltam, de hideg kültéren csak a tegnapi 34%-ról való zuhanást észleltem, nem vártam meg a kikapcsolást, beültem autóba és töltőre dugtam. Korábban irodában, autóban (21 fok), plázában fordult elő, tehát nem hidegben és ez előtt 3 évig iPhone 4, majd 2 évig iPhone 5S esetében soha nem fordult elő ilyen, pedig mindig a legújabb iOS-t használtam.

  • wrathchild

    tag

    válasz Astery #152154 üzenetére

    Üdv! Nem garanciális, a készülékbiztosítást pedig lemondtam :D
    Elnézést a tudatlanságomért, de mit jelent a tiszta telepítés?
    Igen, lehet, nem marad más, mint beadni, de eddig a csereprogram miatt csak iStlyle-t kérdeztem és lehűltem (mondhatnám kikapcsoltam én is), mikor közölték, hogy IDŐPONTEGYEZTETÉS UTÁN 5-8 nap lenne az aksi csere és nincs cserekészülék... ezt még meg kell terveznem, sajna nincs másik és időpontegyezetés után szimpatikusabb lenne mondjuk 40 perc, helyben történő aksi csere...
    persze ha nem biztos, hogy az a gond, akkor bevizsgálás rendben van, hogy idő.
    Várok egy iOS frissítést, hátha...

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Jelszavak védett tárolására melyik alkalmazást javasoljátok?
    (Jó lenne havi 500 ft alatt megállni). Konkrétan pl. Keeper megbízható? Fizetnétek érte? Vagy olyan, ami esetleg ami windows (Chrome) alatt is működik?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Két kérdésem lenne:
    Használ valaki esetleg RhinoShield Mod tokot/bumpert hátlappal? Mi a véleménye róla?
    Sosem vettem még bumpert, mindig aggódom, hogy zsebből ki-be könnyen kipattan belőle e teló..
    Elég masszív? És nem lesz kényelmetlenül vaskos a teló így a kézben?
    A plusz lencse (ha azt használ valaki) valóban szebb képeket ad?
    Másik:
    cserélem az iPhone 6S-emet, de nem tudom, hogy megéri-e a plusz árat a 8-as, a 7-essel szemben.
    Ezzel kapcsolatban kérdezem: a True Tone technológia érezhető kültéri természetes fényben? Azaz tényleg jobban alkalmazkodik automatikusan a kültéri viszonyokhoz és így jobban látni a kijlezőt?
    Köszi!!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Függetlenítéssel kapcsolatban kérdezem:
    Szeretném eladni a 6S-emet, ezért függetleníteném.
    SMS kaptam, hogy feloldás alatt van.
    Majd telefonos Telekomostól azt az infót kaptam (és itt is ezt olvastam), hogy
    csatlakoztassam a telót iTunes-hoz, rakjak bele más szolgáltatói SIM-et, azt aktiváljam és ennyi, utána cseréljem vissza a saját SIM-re.
    Nos, nem vagyok nagy iTunes guru:
    Biztonsági másolatot készítek iCloud-ba.
    Ezután előbb cseréljek SIM-et és akkor csatlakoztassam iTuneshoz, vagy fordítva?
    a folyamat alatt elbohóckodhatok valamit, ami azt eredményezi, hogy majd újból a saját SIM-et visszarakva esetleg gondom adódik, elvesznek tartalmak...?? :)
    Maga az aktiválás folymata egyértelmű?
    Itt olvastam olyat is, hogy nem feltétlen szükséges más szolgáltatós SIM: ez esetben én honnan tudom biztosan, hogy már független?
    Más: tud valaki ajánlani iPhone 8-hoz olyan tokot, ami teljesen körbeöleli a telót, csak kivágások vannak a gomboknak, csatlakozóknak, masszív, nem csúszós a fogása és nem túl vastag?
    (RhinoShield MOD-ot néztem ki, de látatlanban nem rendelek, inkább tapasztalati vélemény alapján)
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! moderálvaÉrdeklődő kérdezte:
    "Korlátlanul vehető át az iCloud és a telefon?"
    A telefon kártyafüggetlen, az ok.
    kérdés:
    Ha törlöm a telefon tartalmát (a support.apple.com oldalon található eladás előtti javasolt instrukciók szerint),
    van bármi kockázata a vevőnek, akár iCloud-dal, akár bármivel kapcsolatban?
    Nyilván szeretne biztos lenni abban, hogy a saját iCloud fiókjával gond nélkül tudja majd használni, én viszont nem tudom, lehet-e bármi esetleges akadálya ennek a fentiek alapján?!

    Másik:
    nem használtam eddig igazán az iCloud-ot, de most előfizettem nagyobb tárhelyre és ott szeretném tárolni a fotóimat, videóimat.
    Azonban céges telefont használok. A céges fotókat (rendszeres) Onedrive-ba töltöm fel, utána törlöm a telóról. A magánjellegű fotókat, videókat iCloud-ba szeretném tárolni, ha már iPhone-t használok. Valahova fizetnem kellene tárhelyért és mivel a teló nem kezel 2 Onedrive fiókot párhuzamosan, a magánra iCloud előfizetést indítottam. De nem nagyon tudom, hogyan kellene beállítanom, hogy a legegyszerűbben tudjam használni a magán és céges dolgokra.

    kérdés:
    ha a telefonról törlök egy képet, jelzi, hogy az törlődni fog az iCloudból is. És akármilyen bénán hangzik, de nem tudom, mit kell beállítanom, hogy az iCloud tároljon továbbra is minden fotót és videót, amit elkészítettem?!

    kérdés:
    Mivel az iCloud fotókönyvtár gyakorlatilag a Telefonon található Fotók mappa, így olyan megoldás ugye nincsen, hogy én választom ki a fotókat, videókat, amiket szeretnék az iCloud-ba feltölteni és azok ott is maradjanak függetlenül attól, hogy a készülékről törlöm???
    (Hasonlóan Onedrive-hoz)

    Tud valaki javaslatot tenni, mit, hogyan állítsak, ha tudok, hogy mindkét rész (magán iCloud, céges Onedrive) kényelmesen használható legyen?
    Jelen sejtésem szerint (amennyiben azt sikerül beállítanom, hogy az iCloud tárolja automatikusan a készített képeket, videókat akkor is, ha a telóról törlöm őket) a céges (Onedrive-ba szánt) anyagokat törölgetnem kellene folyamatosan iCloud-ból, hogy ott csak a magán cuccok maradjanak.....

    Köszönöm!
    Üdv

    [ Módosította: #45553408 ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Tud esetleg valaki ajánlani olyan applikációt, amennyiben egyáltalán létezik ilyen, amely segítségével iOS-es telefonnal rendelkező gyermek mozgását, "hol létét" (GPS jelét) Mamma tudja követni, figyelni Androidos mobilon?
    Vagy az ilyen appok csak adott rendszeren belül műküdnek?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    Elméleti kérdéseim vannak Apple Music AirPlay-zenehallgatás szolgáltatással kapcsolatban (vagy csak megerősítést kérek szépen)! Angol tudás híján, a fordításokból nem teljesen egyértelmű, néha egymásnak ellentmondó véleményeket olvastam.
    Az Apple music remélhetőleg napokon belül veszteségmentes és nagyfelbontású zene szolgáltatást is nyújt, ezt szeretném én a telefonról vezérelve az elméleti legjobb minőségében az audio rendszeremen hallgatni.
    1:
    Jól tudom, hogy az Airplay technológia wifin keresztül kommunikál, tehát így akár veszteségmentes minőséget is hallgathatnék, azonban maga az AirPlay kizárólag hangszóróként használja a cél eszközt (audio rendszeremet), azaz a mobil (iPhone8 ) telefon „tudása”, DAC-ja felel a zene minőségért?
    Ilyen formán ez nem a legjobb megoldás számomra.
    1/a:
    Legyen szó akár egy többszázezer ft-os hálózati lejátszóról, pl. Bluesound Node 2i, az Airplay technológia miatt annak a „tudása”/DAC-ja/+erősítő mind átugrásra kerül, csak a hangfalakhoz jutást segítik, a minőségért a telefon „bele” felel?
    2:
    Más lehetőség, amire gondoltam, hogy egy Lightning-RCA kábellel kötném össze a mobilt illetve az erősítőt, ekkor tudomásom szerint az erősítő DAC-ja és áramkörei felelnek a hangzás minőségéért, a mobil csak lejátszó, ezt jól gondolom és ez így működőképes???
    (Sajnos nem találtam ilyen gyári Apple kábelt sőt egyéb gyártótól is csupán másfél méternél rövidebbet, nekem pedig 2 méteres kellene.)
    3:
    Az utolsó kérdés:
    ha telefonról egy jobb minőségű fejhallgatóval szeretném hallgatni majd a veszteségmentes zenét, arra elegendő a gyári Apple Lightning-3,5 mm jack adapter?
    Azt olvastam, hogy abban szerepel egy megfelelő minőségű DAC, kizárólag a Hi-Res Audio zene hallgatása miatt lenne szükség egy külső dedikált DAC-ra? Pl.: SOUNDMAGIC A30i
    Köszönöm a válaszokat!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Tud Valaki esetleg megoldást a problémámra?:
    A laptophoz USB-n csatlakoztatva az iPhone 8-as telót nem ismeri fel rendesen a fotóalbum tartalmát. A 2 db ma készített fotót és 1 db 2019-ben készített fotót jelenít meg windows 10 Fájlkezelőben. (125 fotóból). A laptopon és telón is legújabb szoftververzió fut (elképzelhető, hogy a telón legutóbb frissített 15.0.2 verzió óta van ez a probléma?!), a kábel máshol jó, hard reset telón, újraindítás laptopon nem segített, másik USB port esetén ugyanez a szitu... köszi!

  • wrathchild

    tag

    válasz lowocska #252918 üzenetére

    Üdv! Én is nemsokára tervezek telót váltani 8-asról: teljes kijelző, Face ID, OLED miatt.
    Másrészt, mert korrekt áron még a vevőnek is megéri megvenni a 8-ast!!! :D
    Enyém 78% akkus és használom normálisan, híreket Google keresőből olvasom, pedig az az app nagyon szívja az akkut, de 1 nap így is sima ügy.
    2 nap nekem szinte kizárt, ezért nem is izmozom, hogy spóroljak.
    Viszont az általad kinézett teló sanszosan akku cserés volt, ehhez nem értek, mit kell ilyenkor esetleg figyelni, számít-e pl., hogy gyári, vagy utángyártott került bele, ha igen, ezt hogyan lehet ellenőrizni..... a hozzáértők talán ebben segíthetnek még Neked.
    Én abszolút ajánlom, általános felhasználásra még 2 év tuti van benne!!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Láma kérdésem van Apple Music felhasználással kapcsolatban.
    (Tudom, van saját topic, de kicsit szolíd a tömeg ott).
    Teljesen új vagyok sztereó streamer használóként (még a dobozban van :) ), kérdés:
    amennyiben csak egyéni Apple Music előfizetésem van, de szeretnék egy Android-os táblagépen is bejelentkezni (a streamer android-os, persze működik iOS-ről, de iPad ezért nem fér bele, inkább egy 35ezres kínai 10 colos valami, azon kényelmesebb felteszem a kezelés és dalszöveg olvasás), ahhoz nekem elég az egyéni elfizetés?
    Tehát gond nélkül tudok egy 2. eszközre bejelentkezni?
    Egyszerre nyilván csak egyiken használnám.
    Illetve:
    van bármi hátránya vagy korlátja minőség szempontjából, hogy iPad helyett Android-os táblagépet használnék?
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák