Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz irgum #83151 üzenetére

    mint írtam korábban, nekem mind a két sávon lóg egyszerre, így nem néztem külön a fogyasztást, de megteszem majd, mert egy noti miatt nem tudok most csak 5 GHz szóráson élni, pedig a 2.4 GHz elég telített itt.
    abban látok logikát, hogy ha szélsőségesen gyenge az 5 GHz, már alig kapcsolódik fel a telefon, esetleg le is szakadozik és átkapcsolgat 2.4 GHz hálóra, akkor nyilván problémásabb lehet adott szempontból az 5 GHz használata, de arra tippelek, hogy normális esetben nincs jelentős különbség, illetve ha olyan környezetben megy a 2.4 GHz, mint például nálam is adott, hogy nagyon sok az elérhető 2.4 GHz idegen hálózat, alig lehet szabad csatornát találni, illetve néha nincs is, és azt kell nézni, hogy melyik kellően távoli, gyengébb jelű, és azok elnyomása, a saját jó kapcsolat fenntartása miatt erőlködnek az eszközök, akkor akár jobb is lehet a sokkal tisztább 5 GHz sáv.
    hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem lóg wifi hálózaton egész nap az 5s, mert van elég lte adatforgalmam, jellemzően ki sem használom, de megszokásból csak átpöttyintem wifi hálózatra, ha böngészgetek...stb.
    jut eszembe, megint elfelejtettem megnézni a szolgáltató honlapján, hogy mennyit használtam el a keretből, és most éjfélkor volt a fordulóm, újra a teljes keretet mutatja...

Új hozzászólás Aktív témák