Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kommy

    veterán

    válasz oliwire #104749 üzenetére

    Azt tiltod , hogy maga a program bizonyos időnként rákérdezzen van e valami új és azt frissítse. Míg ami neked van az push üzenet (iOS 3 óta működik), az csak egy értesítés és a szerver küldi, amivel nem kapod meg valóban az üzenetet csak egy részét, és amikor leindul a program akkor tölti be teljesen.

    Nézzük pl az időjárás appot, ha be van kapcsolva a háttérben való frissítés neki akkor elméletben mindig friss adat lesz ott amikor indítod a programot, ha viszont ki van kapcsolva akkor akkor fog frissíteni amikor elindítod a programot. Viszont pl jöhet egy olyan értesítésed, hogy vihar közeledik, de ezt a program csak azután fogja tudni hogy elindítottad.

  • kchris78

    veterán

    válasz oliwire #104749 üzenetére

    Azt jelenti hogy ha úgy dönt az alkalmazás illetve az oprendszer hogy használni fogod az appot akkor elindítja és az alkalmazás befrissíti a dolgait hogyha tényleg elindítod akkor ne azzal kezdje hogy a netről tölt le ezt azt és a pörgő ikont mutassa... FB-nál ez konkrétan azt jelenti hogy a hírfolyamot frissítgeti a háttérben ha megfelelően sűrűn indítja el az ember... Hogy más alkalmazásnál mit jelent nem tudom, de én ezt tiltottam minden alkalmazásnak. Ettől függetlenül az üzenetek természetesen megjönnek mert az teljesen más módon jut el a telefonhoz. Az Apple rendszerén keresztül jönnek ezek a Push üzenetek, legyen szó bármely appról (viber, FB messenger, etc..). Így ha kilövi az ember ezeket az appokat akkor is megjönnek az üzenetek ha netet lát a telefon (erről rendszerszolgáltatás gondoskodik de csak EGY darab..).
    Ez még onnantól eredeztethető mikor még egyáltalán nem volt engedélyezve a háttérben futás a külső appoknak.

Új hozzászólás Aktív témák