Új hozzászólás Aktív témák

  • OldAkita

    aktív tag

    Asus AC56U routerem USB portján egy wincsi van. Ide töltöm le a filmeket és innen stream-elem a TV-re DLNA módban. 5C-vel is szeretném elérni a filmeket és lejátszani, anélkül hogy fizikailag a telefon memóriájába kellene áthúzni. Letöltöttem a VLCStrFree-t ahol van olyan hogy számítógép manuális hozzáadása, bár nekem eszem ágában sincs a kikapcsolt számítógépemet hozzáadni, én a routeremen lógó wincsit szeretném hozzáadni, de gondoltam hátha azt is tudja. A routeren pilllanatnyilag a Tomato alterntive firmware van, ennek megfelelően a TV-n a TomatoUSB név jelenik meg ez alatt vannak a filmek. A VLC-nek névnél megadtam hogy TomatoUSB, IP címnek a router belső hálózati IP címét ami 192.168.1.1 Ezután egy végtelen "Connecting" felirat jött, kapcsolódni nem tudott, hanem megkérdezte hogy Firewall problem? De az aligha, mert akkor a TV se látná a megosztott mappákat. Ezután új megoldás után nézve találtam az Apple Store-ban egy Media Stream programot ami már biztatóbbnak tűnt mert rövid keresgélés után megtalálta a TomatoUSB-t, rákoppintva tökéletesen mutatta a Browse Folders, Music, Pictures, Video mappákat akárcsak a TV, és még csak ip címet, se egyebet nem kért. A Browse Folder alatt megtaláltam az összes megosztott mappámat filmekkel képekkel. Csakhogy nem nyitja meg egyiket se, hanem hibaüzenetet küld hogy menjek az Eszközök-höz és először válasszak egy eszközt. De hát éppen ezt tettem mikor a Devices-nél az egyetlen lehetőséget a TomatoUSB-t választottam.
    Aki NAS-ról vagy a routere usb portjára csatolt wincsiről streamel filmet a telefonjára, kérem adjon jótanácsot melyik a jó program ide? Ha lehet ingyeneset :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák