Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    válasz Tonyk #26155 üzenetére

    Nálunk router restart után is megmarad az IP, ha másik routert teszek be, akkor kapok másik IP-t, de ha az előzőt visszarakom, akkor megint visszajön a régi IP.
    Tudom, mert ezzel szívtunk a múltkor, valamiért az egyik vállalkozás bankja tiltotta az IP-t valamiért (vírust nem találtunk a gépeken, egyedüli furcsaság a kamerarendszert ha rákötöttük a hálózatra akkor kb kinyírta az egészet, lehet az szedett be valamit, de az nem az én fennhatóságom alatt volt, így ahhoz nem nyúlhattam), és csak másik routerrel volt hajlandó új IP-t osztani az Ivitel, amivel működött az eBanking, de mire erre rájöttünk XD.
    Hiába kapcsoltuk ki mindkettőt (modem+router) 15-20 percre is akár (az Invitel ügyfélszolgálata azt mondta, hogy 5 percig hagyjuk kikapcsolva, és akkor biztosan új IP-t ad) továbbra is a régi IP-t osztotta.

    Nekem otthon is kb 1 évig volt ugyanaz az IP-m, most router csere után változott meg, de ennek megint csak ugyanaz az IP-je, pedig jó párszor újra lett már indítva mindkettő mire itt segítettek, hogy csatorna váltáskor száll el a netem, ami így is van, mert amikor megszakad akkor mindig átáll a másik 8 frekire.

    Jó lenne ha itt is optikára váltatnának, mert akkor legalább modem csere lenne, mert ez így elég gáz...

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák