Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    válasz kabelmania27 #25919 üzenetére

    Bejelentettem a hibát neten és kértem kábelmodem cserét egy olyanra, ami kizárólag bridge üzemmódban működik.

    Most volt itt a szerelő, kicserélte a kábelmodemet egy CBV382E1 kábelmodemre, amilyet zzola kollégának is beraktak.

    Amikor telefonon egyeztettünk időpontot, akkor mondták egyébként, hogy már csak ezt a Technicolor kábelmodemet kapják ők is, ezt kell szerelniük, de ígéretet kaptam arra, hogy megpróbálnak olyan modemet hozni, ami működik bridge módban, így került most beépítésre ez az eszköz.

    Közben találtunk egy laza F csatlakozót, azt is cserélte, könnyen lehet, hogy ez is okozhatta a szakadásokat (bár kérdés, hogy a Technicolor előtti kábelmodemmel miért nem szakadt az elmúlt hónapokban?). Az utóbbi napokban egyébként szakadáskor már a Technicolor kábelmodem is újraindult, előtte ilyet nem vettem észre.

    Több helyről is megerősítették közben (a mostani szerelő is), hogy ez a Technicolor kábelmodem valóban nem tud tartósan bridge üzemmódban működni. Elvileg be tudják állítani, de újrainduláskor, ill. reset esetén visszaáll router üzemmódba.

    A jelenlegi jelszint ilyen ezzel az új kábelmodemmel:

    Remélem a szakadás a múlté lesz.... :U

Új hozzászólás Aktív témák