Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luke84

    csendes tag

    Üdv mindenki!

    WinXP SP2-őt használok IE7-tel és most már FF3-mal. A probléma nem közvetlenül az FF3 telepítése után jött elő, ezért gondolom ahhoz semmi köze nincsen. Az IE-t hagytam meg elsődleges böngészőnek. Chello-m van, csak net volt, de pár hónapja telefon is a modemen keresztül megy, aminek ugye folyamatosan bekapcsolva kell lennie. Eddig mindig kikapcsoltam a modemet, ha nem neteztem, de most csak annyit tehetek, hogy letiltom az alaplapi hálókártyát. Pár napja kapom ezt az ablakot, ha le van tiltva a net. Az FF-re semmilyen hatással nincs, hogy melyiket választom. A kapcsolat nélküli munkára kattintva csak az IE vált át kapcsolat nélküli módba. Ha újra engedélyezem, a hálózatot, akkor az FF-nek semmi baja nincsen.
    Nem is érdékelne az IE, de nagyon idegesít ez az ablak. Akármit csinálok, mindig legfölülre ugrik be. Nem lehet letenni a tálcára, de ha választok valamit, akkor egy idő után ugyanúgy előjön, ha nem netezek.
    Norton360-at használok Spybot-tal, most föltettem a Spyware Doctor-t is, de nem tálált olyat, ami megoldotta volna a problémát. Elég sok minden történt aznap, hogy el kezdett szórakozni (UT3 telepítés -> PhysX frissítés, MS Visual C++ 2005 Redist frissítés; Lost Planet telepítés -> MS Games for Windows Live telepítés). Ezek közül már mindent leszedtem a PhysX-et kivéve ( Visual C++ 2005 Redist-ből a régebbi verziójút hagytam meg). CCleaner-rel is csináltam ezek után egy nagytakarítás, de nem változott a helyzet.

    Mit lehet ilyenkor tenni win reinstallon kívül, mert arra most nincs időm. Mostanában elég sok mindent csinálok net nélkül a gépen és baromira zavar, hogy 10-20 percenként ezzel kell szórakoznom.

    Please help. Előre is köszönöm.

    Luke

  • Luke84

    csendes tag

    válasz lúzer #1158 üzenetére

    - az FF3-mat állítottam be alapértelmezettnek, de a hálókártya letiltásákor uaz a helyzet
    - eddig is így volt beállítva, vagyis nem is lehet másra állítani, gondolom a kábelnet miatt

    Most raktam újra az integrált hálókártya driverét az alaplap cd-jéről. Most letiltom a netet, de nem fűzök hozzá túl nagy reményt, hogy ez volt a baja.

    Kösz a tippeket. Ha valaki másnak van még ötlete, szívesen látom.

  • Luke84

    csendes tag

    válasz Luke84 #1157 üzenetére

    Látom nem nagy forgalmú topik, de ha valaki betéved, örülnék még néhány tippnek a problémám megoldásához.

    Előre is köszönöm.

  • Luke84

    csendes tag

    válasz lúzer #1163 üzenetére

    A win update teljesen ki van kapcsolva, az összes többinél manuálisan indítom el a frissítést, amikor engedélyezve van a hálókártya. Szétnézek, hogy mi akarhatja magát frissíteni, amiről én nem tudok. Az acrobat readerről tudok, de az csak akkor jelez, hogy letiltottam a tűzfalon, ha engedélyezve van a hálózati kapcsolat.

    Igazából semmi olyan változásról nem tudok a gépen, ami kiválthatta volna ezt az eddig nem tapasztalt viselkedést. Ezért vagyok teljesen tanácstalan. Eleinte vírusra, spyware-re gyanakodtam, mert bizonyos területeken (startmenü tulajdonságai, ff3 indulása) lassabb lett a gép.

    Megkérdeztem egy informatikus ismerősömet, ő sem tudott mit kezdeni az esettel, de logikusan megkérdezte, hogy minek tiltom én le a hálókártyát. Mondtam, hogy megszoktam, hogy nincs állandóan on-line a masina.

    Ismét kösz a tippet. Szétnézek automatikus frissítés ügyben. Ha az sem segít, akkor lassan jöhet az XP reinstall. Úgyis meg kéne már szabadulni a Vistás, dualbootos bootmenütől.:)

  • Luke84

    csendes tag

    válasz Luke84 #1164 üzenetére

    "Ha az sem segít, akkor lassan jöhet az XP reinstall. Úgyis meg kéne már szabadulni a Vistás, dualbootos bootmenütől."

    Ez lett a vége. A probléma így megoldódott. Ezzel együtt megszabadultam minden szeméttől, ami a gép első 6 hónapjának durva tesztelésével, programok ismételt telepítésével, törlésével keletkezett. Vírusírtó + tűzfal lecserélve Nod32+Comodo párosra.

    Mégegyszer kösz a tippeket lúzer.

Új hozzászólás Aktív témák