Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • human374

    tag

    Sziasztok!
    Debrecen mellett lakunk egy kis faluban és manapság nagyon gyakorivá váltak az áramszünetek. Homeoffice-ból dolgozom, ezért szeretném - amennyire lehet - stabillá tenni az itthoni hálózatot.
    Beruházok egy szünetmentes tápegységre, amin a Telekomos router, egy Juniper switch, egy HP microserver és a kamerarendszer fog lógni (a céges laptop elvan saját akkuján).
    Így áramszünet után legalább azt nem kell megvárnom amíg minden felbootol, de ez a könnyebbik oldal.

    Viszont az internetkapcsolat stabilabbá tételére vagy redundancia kialakítására lenne esetleg ötletetek?
    Ami a fejemben jár:
    - Ha a Telekomos router áramot kap a UPS-ről, azzal gondolom még nem vagyok sokkal előrébb, mert valahol az optikai kábel az itthoni routerünktől egy aktív hálózati eszközbe fog futni, amit ugyanúgy érint az áramkimaradás. Viszont fogalmam sincs, hogy ez jellemzően hol van. Az utcában?
    - Debrecenben még tartalék megoldásnak mobilnetet osztottam telefonról, de a mai áramszünet alatt tapasztaltam, hogy 0 térerő volt, gondolom a torony is kapta.
    Van értelme másik szolgáltatóval beszélni? Esetleg máshol lenne a torony vagy hasonlók? Eleve nem túl combos a Telekom jelerőssége... ez lenne a harmadik téma:
    - Van arra valamilyen megoldás hogy a háztatőre antennát tegyek valamilyen készülékkel ami SIM-et kezel és WiFi-ként szórjam a lakásban? Ez lehet már nagyon vad elképzelés :D :D de a remény hal meg utoljára :D

Új hozzászólás Aktív témák