Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz garga01 #1064 üzenetére

    csak gondolom itt hiába raknának le egy db kábelmodemet a padlásra, akkor azon a sávszélen osztozna mindenki.

    Ezt úgy gondoltam megoldani hogy lenne egy kábelmodem szerver(nem sima lakossági kábelmodem), ami pl egy 10 emeletes panelnál állna 60db kábelmodem kártyából, illetve kártyahelyből, ha bekötnek egy új előfizetőt akkor a szerverbe raknak egy kábelmodem kártyát ami az adott előfizetőhöz tartozik. Végig lenne optikázva a 10 emeletes panel, a földszinting ahol a lakásokból az optikák a kábelmodem szerverbe mennének, ahol minden előfizetőnek lenne egy dedikált kábelmodem slotja. Így lehetne tartani az ígért sávszélességet. Lehet hogy így át lehetne alakítani(viszonylag alacsony költségen) a társasházi övezetekben a szegedi koaxos hálózatot fullos ED3.1-re, vagy ha arra nem is, akkor legalább a 200mbites feltöltést elérhetővé lehetne tenni, hogy ne csak szőregen legyen meg ez a lehetőség.

    Arról nem is beszélve, ha beoptikázná a T a 10 emeleteseket akkor ha valamikor a távoli jövőben, legyen kb 5-10év, a teljes koax hálózatot optikára cserélik, akkor addigra már az aprómunka(az efi végpontok beoptikázása) már rég kész lenne, és elég lenne csak a társasházak alagsorába behúzni az optikát és rákötni a házak optikai hálózatára.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

  • attilav2

    őstag

    válasz garga01 #1064 üzenetére

    Az exUPC, most Vodának van ilyesmi amit írsz a a 29-es körzetben RRoG RFoG technológiával.

    Közben gondolgokodtam, RFoG-ggal elvileg egyszerűbb megoldani. Tehát a panel házak belső hálózatát beoptikázná a T, az előfizetők kapnának egy optikai szálat a koax helyett meg egy RFoG mininode-ot, a kábelmodem maradna. Az alagsorban/földszinten meg a ház belső optikai hálózatát egy Edge-QAM készülék ültetné a koax felhordó hálózatra. Nem kell akkor kábemodem szerverekkel bohóckodni.
    Itt szegeden van csomó 10 emeletes sávház meg pontház (panel) ezeknek a koaxos belső hálózatát kellene először optikára cserélni, majd kicsit felpiszkálni a DOCSIS felhordó hálózatot hogy melegyen a 200mbit/s uplink legalább a paneles övezetekben.

    A másik megoldás(nem tudom mekkora realitása lehet ennek, bár tény hogy nem igényel akkora beruházást mint az RFoG-osítás) hogy megegyeznek az invinetworkkel vagy a digi-vel hogy a T-s net és TV mehessen az optikájukon. Megmaradnának az alapáras koaxos csomagok, de mellette, az idegen hálózaton szolgáltató vodafone net csomagjaihoz hasonlóan, lennének "Telekom Vario FTTH" csomagok, amik néhány ezer ft felár leszurkolása mellett lehetővé tennék hogy a telekom szolgáltatásait a konkurencia optikáján vegyük igénybe. Szerintem nem ördögtől való ez az elgondolás sem, hiszen pl adsl esetében is megoldották több internet szolgáltató ráengedését a regionális inkumbens szolgáltató telefon hálózatára.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák