Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz zoltanz #39276 üzenetére

    "Gamer telefon eladó.
    HD felbontás, 1. 0 zene (1.1 audió ha tölcsért formálsz a kezedből így van refelex nyílás is), Quake 3 100 FPS-el szágúld" ----- ezen beszartam! :C

    MP3..Nézd! Vannak zenék amiken elfogadom mert annyira gyér a hangszerelés, vagy éppen nem a hangzás hanem a szöveg a lényeg (pl. politikai zenék, koncertek stb) Viszont egy Emerson Lake and Palmer, Yes, Kansas, Eloy, Jethro Tull, vagy egy Pink Floyd... nem.
    CD lejátszóknál mikor bejöttek az audiofil fanatikusok miliméterpapírra megcsináltak 1-2 mintavételezési frekvenciát, s hiszed vagy sem, az első cd-k az információ 30-40%-át "elnyelték". Később javult a helyzet, de az analóg-digital átalakítók okoztak bajt, sok volt a veszteség. MP3 ma se érte el még ezt a szintet se, más kérdés, hogy x-y zenéken nem nagyon érzékelhető. Nekem..rég nincs pénzem ilyenekre már, s ha hiszed ha nem, inkább nem is hallgatok zenét. Van vagy 2000 audi cd-m (még az ágynemütartóban is bedobozolva), majd előveszegetem ha lesz min hallgatni. Remélem 1x lesz. A gépen nincs hangszóró se. nem játszom, filmet nem ezen nézek, zenét sose hallgatok, minek. A 2 törpének van egy Panasonic fülese, azzal elvannak. Szeretnék majd újra egy rendszert, előről az alapoktól. Akkor majd odafigyelek a részletekre mert sajna én mindenevő vagyok, s uúgy. meghallgatom az előbb említett igényes progresszív rock zenét, mint a dübörgő -hörgős metalt ( Sepultura, Testament stb), régi rock zenéket (Led zeppelin, Deep Purple, Uriah Heep) Oi-t ( Four Skins, stb), ős Punk (Sex Pistols, Damned, Clash) mint a Bolero-t.
    Elsőnek kell egy szoba..legyen egy hosszabb és egy rövidebb fala, rövidre pakolni a cuccot. 2 asztalka (anyaga az elektronikától függő), rajtuk a cd és a másikon az erölködő. 2db hangfal, s azokat pontosan belőni a oldalsó és hátsó falaktól, valamint lehetőleg a fülmagassághoz is. (kérdés a bútorzat, hogy hol, s hogyan hallgatod). Utána játék a kábelekkel s a hangfalállványokkal. Mivel a hangfal teljesítményének nem az alsó tartományában adja a maximumát (lusta), így 20nm-es szobába nem érdemes baszott álló ládákat tenni, inkább kis, 60-80W-os dobozokat. Ezek hárklisak. Volt, hogy 1 -1 doboz alá 2 évig!!! kisérletezgettem az állvánnyal, megőrjítve a környezetemet. (olyan mint a pia vagy a drog-függő leszel ha belemerülsz). Na..ha ezekbe belegondolok..Talán majd akkorra össze is jön ha férjhez megy Bogim, s megnősül Krisztián. Most(remélem ) 2-3 hónapon belül nagyobb összeghez jutok, de erre nincs, max egy egységre lenne kiszorítva (vannak sokkal fontosabb dolgok is sajna), csak ez nem pc. Itt vagy összehangolod 1xre vagy szar lesz. Pc-nél veszel egy házat, egy tápot, s ha van pénzed akkor bele ramot, lapot stb, építjkezhetsz, itt..nem.
    Így belegondolva..veszek inkább egy 40k-s erősítőt, egy 40k-s cd-t, 60k-ért 2 dobozt, 30k-ért madzagot, oszt lesz amilyen lesz..:) -s látod..ez a "szar" is majd 200k..
    Más! Vissza cd-hez. Maga az audió cdnél is olyan a szórás, hogy..untesóm ment londonba jó pár éve. Mondtam neki, hogy hozza el a flod-tól a falat. Hm..Volt 10fontért és 99fontért is, s nem a díszdoboz (uolyan csomagolás) a minőség.
    Á! Bele se megyek jobban, "honvágyam lenne", s írnék ódákat. A topik meg unná, s szegény anyám csuklana egész nap.

    ;)

    hackeeeee : Jaja! (Egészség! -iszol?) Na..meg ez is..Ez a hónap kiakaszt. Ma Tamás (unöcsém), holnap nőnap (nem számolom) és Zoltán. Kedden Krisztián, 18 libám szülinapja, s huszonvalahanyadikán névnapja..Bejjja.. Közben Debrecen (kontrol), s ki tudja még mi az Isten jön..
    Se rá fütty! White Power!!!

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák