Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz KrAt #5105 üzenetére

    Ha jól tudom qpi beállításnál 3 féle van(a te lapodnál): auto, x32 x36. Ezt állítsd x36-ra.( QPI órajel =bclk*qpi szorzó) Uncore-al nem kell foglalkoznod, mert azt s1156 esetében nem tudod állítani(fix 16-os szorzója van).

    A képlet itt is elég egyszerű: proci órajel = bclk* szorzó(amit ha bekapcsolod az intel turbo boostot, akkor 21 lesz a maximális, ha kikapcsolod akkor 20(4 mag esetén), 2 és 1 mag esetén a maximális szorzó 24, i5 750 esetében)

    A max bclk olyan 210-230 között szokott lenni. Ez erősen lapfüggő. szerintem próbálkozz először egy 200*21-el.

    Feszültségek:

    QPI-nek 1,35V-nál ne adj többet, 200-as bclk-hoz elég szokott lenni 1,25-1,29V körül.

    Procinak 24/7-re ne adj többet 1,45V-nál(ezt is csak akkor ha tudod hűteni. :) ) 4200MHz-hez 1,35-1,4V szokott kelleni.

    CPU PLL-nek 1,9V-nál ne nagyon adj többet.

    PCH core-nak elég az alapfesz álltalában, ha nem akkor szerintem max 1,2-1,22V ami simán adható neki.

    Ramnak(hála az integrált ramvezérlőnek) ne adj 1,65V-nál többet(1,66V-os bioszbeállítás még belefér szerintem)

    A többi fesz ne legyen auton, hanem tedd őket normalra.

    Ezeket 24/7-es beállításhoz értettem, validra, vagy teszt erejéig mehet nekik kicsit több kakaó. Remélem nem maradt ki semmi. :))

    Szerk.: Jah és tuningnál keresztbetesz általában a c1e, eist, egyéb c-statek ennél a platformnál is, szóval ha valami gáz van, akkor ezeket kapcsold ki először szerintem(de gondolom ezeket te is tudod ;) )

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák