Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz vezeralmos2 #27456 üzenetére

    Remélem megérte magam kitiltatni a Coffe lake fórumról 30 napra, egy blöff hirdetéssel :U :DD :DD

    Amúgy ez szintetikus teszt, abszolút nem tükrözi a játékokat... Tomb Raiderben pl simán leköröznél az 5800X3D vel....
    Persze olyan is van, ahol meg én köröznélek le. Összességében ez nem válasz a kérdésedre, de azt legalább megmutatja a teszt, hogy 12.-gen felett a 6 mag sokkal erősebb mint az alatta lévő Skylake copy architektúrákra épített 6 mag :K

    Én valami pontosan ehhez hasonló okból kifolyólag ajánlottam neked a másik fórumon is hogy várd ki az intel 15th.-gent illetve az AMD-következő generációját is. Hidd el nem sok idő az, egy 5800X3D --> 13900K/13700K ugrásnak ugrás, de nem akkora mint amekkora a 15.-gen lesz az Intelnél... Jelenleg még csak információ morzsák potyognak, de ha csak a fele igaz annak a marketingnek, meg susmutyolásnak amik kiszivárognak, akkor a 15th.-gen formabontó lesz!

    Én olyasmire számítok, mint amikor a Core 2 széria megszűnt, és jöttek a Core i szériák, hasonlóan lesz nevezésben legalább is most is, Core Ultrára váltunk. Remélem architektúra szinten is meglesz a lépés!

    A másik ok, amiért én jelenleg kivárok az az, hogy tapasztalatból ha memória technológia váltás van (DDR4 --- DDR5) olyankor mindig kifizetődő volt pár generációt várni, amíg kiforrja magát mind CPU, mindpedig Memória szinten a technológia...

    15.-th genmél még talán nem... De 16-17.-generációnál már 10ghz XMP -t várnék.
    15.-th gennél megelégszem egy középszintú (Strix lap + i5 kombó) 8600 mhz tuninggal / 8000 hibamentes XMP vel, Apex szinten meg egy 9533 / 9800 esetleg 10ghz es OC val, valamint 8600 hibamentes XMP vel.

    Ott már érezhető különbség lesz a mostani DDR4+Alder i5 kombómhoz képest. Szóval arra várok, a hangsúly az érezhető szón van. Az 5800X3D-t nem biztos hogy a 13700K val azt mondanád, hogy na! Ezt megérte! ... Ettől szeretnélek megkímélni. :R

Új hozzászólás Aktív témák