Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz DroiDMester #16253 üzenetére

    Nem is ezen volt egy értelmetlen vita, hanem hogy a DDR4 kevés volna.
    Ddr5 már olcsóbb mint a 4, tehát jobban megéri az ára miatt.
    Sajnos, mert ezt kell hogy mondjam, nincs játékban előrelépés. Ez a 2000-2150MHz, pont ugyanazt hozza mindkét rendszeren.
    A 4800CL40 pont ugyanolyan "gagyi", mint a 2133CL15. A besztárolt erőt hiányolom ha már újítás, de ez semmi extra teljesítményt nem ad.
    Extrém OC kategóriában ugyanazokat a számokat hozzák, ez akkor nagy fejlesztés volt.
    10. gen.-nél az IMC képes volt 2400MHz-re lazán.
    11. gen.-nél készítették elő a ddr5-öt, jól el is lett cseszve az egész.
    12. gen. szintén.
    Most kezd helyreállni, de még senki sem tud 2400MHz-et csinálni, ahogy ez könnyedén ment a 9-10. gen.-nél.

    Én egy kisebb cpu-val vagyok jelen, nem hasonlítható össze egy 13900k-val.
    Tegnap vettem megint egy kitet, 25e Ft-ért. Minden héten veszek egyet, ez a mániám ;)
    Nincs olyan erős mint a DR kitem, ez egy SR, de egész jó lett.
    Természetesen nem csak benchstabil, trágya gánya hulladékot nem adok ki a kezemből.
    Kitesztelve HCI-vel.

    Ezzel a 25e Ft-os kittel ez jött ki:

    [4300CL16 16 16]

    Egy kis OC-t is kapott:

    Három bench van a gépemen, ebből az egyik a világ leghitelesebb, legjobb gamebenchmarkja, a TR:

    Két bónusz bench, FH4 és 5:

    581FPS

    541FPS

    GPU-t nem piszkáltam, nem is érdekel a valós FPS, az videokártya függő.
    Szívesen megnézném ezeket ddr5-tel, de 13700 cpu-val, a 13600 és 900 nem releváns.
    Ez egy 25e Ft-os kit.
    Én nem bántom a ddr5-öt, de elvárható lenne egy kis javulás, fejlődés a DDR4-hez képest.
    DDR4 régen többet tudott, amíg ezt rá nem erőltették.

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz DroiDMester #16253 üzenetére

    Nem is vitázott senki a ddr4-en és 5-ön, ezen egyedül Csavez lovagol.
    Ő kezdett bele a ddr4/4ever beszólásával(holott nem erről szólt az előzmény, hanem hogy a HITELES összehasonlító tesztjében ddr5 6400XMP-t hasonlított elvileg össze ddr5 8200MHz leszűkített ramprofillal.
    Erre írtam múltkor annyit, hogy ilyen mérést lehet csinálni ddr4-en is 3200MHz XMP vs pl 4133MHz szűkített időzítéssel és ott is ugyan úgy mérni lehet a különbséget.)és azóta is folytatja, mert nehezen megy neki az szövegértés.
    Azóta meg belém állt, ferdít.

    A probléma azzal van, hogy szőrszálhasogató módon mindenbe beleköt, minden irreleváns és minden sz@r, amit nem ő csinál vagy nem az övé.

    Itt van a tegnapi posztom példának okául, rászántam az időt, többiek is örültek neki, megköszönték.
    Az ő hozzászólására válaszolva posztoltam mérésekkel alátámasztva a rebar on/off, HT on/off téma miatt felmerülő ellentétes tapasztalataimat, neki is igazat adva és a mi igazunkat is alátámasztva. Erre jött az ismételten fellengzős válasza [link] , utána Garsza és blu79 kedvéért futtattam aida memtestet, mert megkértek még privátban, ott is már jött, hogy "csak az L3, ami számít", lefuttattam a tesztet, az se jó, erre is meg van a magyarázata meg a hencegése a jobb/drágább cuccaival, mert egy több mint 2x annyiba kerülő nyilvánvalóan erősebb processzort akar hasonlítani egy gyengébbel, ami meg ár érték arányban jobb...
    ...meg már csalónak nevez, mert nem ír ki mindent az aida...?
    Régebbi verzió nem is lehet? De már mindjárt jobban tudja még nálam is hogy én milyen környezetben futtattam... és ismét elkezdte a kötekedést a rammal.
    "Jahogy csökkentett mód, kis csaló, azt nem írtad oda. :C
    Nem a procidon múlik a ramod gyenge! :D"

    Szóval azért igen csak ő gerjeszti itt a vitát a szűklátókörűségének köszönhetően és azzal, hogy valószínűleg csak így tud jobbat aludni, ha valakibe beleköt.... Utóbbi időben rám esett a választása.

    Ha nála valami másképp van, mint 3-4-5 vagy akár több másik embernél, akkor képtelen elfogadni, hogy a másiknak is lehet igaza. Mérésekkel alátámasztva, ahol látszanak a gpu, cpu órajelek is sem hajlandó elfogadni a másik igazát. Inkább nyilvánosan meghazudtol mindenkit,"badarság az egész ht on/off téma", mert csak neki lehet igaza.
    Múltkor is személyeskedett, lekezelő volt(több embert is leszólt burkoltan, mert már mindjárt group-nak nevez minket, azért mert nem invesztáltam/tunk annyit hardverbe, mint ő, és nem váltottam/tunk DDR5-re, mert csak az a jó, ez neki az a szent grál meg az apex.) aztán ő ferdített, hogy én ne személyeskedjek, mert ez egy szakmai topik.

    Most majd ha ezt elolvassa, akkor tuti jön, hogy miért nem frissítem az aidát? "me' virágbóti"?

    Előre megválaszolom Csavez, ne fárazd magad, a kérdéssel. "az, virágbóti. Egy régebbi, de nem áll szándékomban letölteni újabbat, megvásárolni sem, mert nincs szükségem rá.
    Más monitorozó szoftvereket használok, amit a nagy többség is itt, HWinfo és MSI AB.
    Ez meg már megvolt korábbról, nem töröltem, ezért tudtam eredményt közölni a srácok kérésére.
    Sajnálom, hogy nem privátban tettem, mert így megint volt miért hozzám szólnod.


    Csavez!
    Egyet kérek tőled.
    Tegyük meg a jövőben, hogy nem utalunk egymásra hozzászólásban, nem szólunk egymás posztjaihoz és az arra adott válaszokhoz sem, főleg, ha nem értünk egyet, azért, hogy a mostanihoz hasonló helyzet ne alakuljon ki.
    Illetve még egy dolgot, légy részrehajló és fogadd el, ha a másiknak is igaza van. Én is igazat adtam neked is, tiszteletből is futtattam le több féle mérést, ahol alátámasztottam mindkettőnk igazát.
    Az erre adott válaszod és a későbbiek pedig egy szemernyi tiszteletet sem mutattak, illetve megint eléggé lekezelőek voltak.
    Nagyon magas lovon ülsz...


    Korábban volt, hogy jófejek voltunk egymással, megéltünk szebb időket, te igyekeztél valamelyest segíteni, amikor váltás előtt még úgy volt, hogy DDR5-ös rendszerre váltok, linkeltél ramot, hogy milyet lenne érdemes.
    Én is felajánlottama segítségem, amikor az barátodnak összeraktál egy rendszert ugyan olyan lappal, mint, ami most nekem van, mert rég óta MSI lapokat használok.
    Remélem a barátod nem szóltad le a gagyi MSI pro z690a DDR4-es lap miatt ;] DÉDÉEEEEEEEEERRRRRRRRRRRNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉGY!!!! WARNING.

    Én nem azért vagyok itt, hogy veled vagy bárki mással egymás torkának essünk.
    Szóval én tényleg szeretném ezt ezzel lezárni, illetve a veled való kommunikációt is, amég nem látom rajtad, hogy másokat tisztelnél vagy hogy a magad igazán kívül mástét is elfogadnád. Emberileg még kell fejlődnöd.
    Nem kell hencegni, lenézni másokat, attól te nem leszel több, bármennyire is vagy ebben a tévhitben.

    Többiek is biztos örülnének, ha befejeznénk.
    Nem mondom, hogy privátban folytassuk, mert ott már nem tudsz rám írni. ;)

    Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

Új hozzászólás Aktív témák