Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ubi82 #32456 üzenetére

    Custom csoda hűti(SFF ITX build, asus z790-i gaming wifi, Heatkiller, Black Ice Nemesis GTX 240 54mm-es rad, bequiet BE QUIET! Silent Wings Pro 4 rad ventikkel, és természetesen Pio delidelte)

    Tibcsivel már dumáltuk, hogy valamiért 350W körül már 96C-t mérek, stockon removed limittel kb elindítom a cb r23at és minden 100c. Beállítottam már remove limit, LLC4, DC_LL 1.02, AC_LL 0.38 (0.3-n már elhasal a cb), P-CORE by core 2c x62, 6c x60, 8c x58, E-CORE All-core x45. XMP 2, Corsair Dominator ramok , 6800MHZ C32. Minden mást auton hagytam, mert nem emlékszem már, hogy innentől hova tovább, szóval minden más auto. Kb másfél éve csináltam egy stabil OC-t a 13900K-mnak, de már nem emlékszem hogy hogy.
    Próbálkoztam V/F curve finomhangolással, VRM vid adaptive csökkentéssel, global svid adaptive alulfeszeléssel, de mindig instabil lesz / nem változik a hőfok.
    Nincs flowmeterem és szenzorom esztétikai okokból, szóval a pumpákat nem tudom ellenőrizni de fizikailag érintésre meg lehet állapítani hogy a sebességet tudom növelni, azzal nincs gond. A CPU blokk már az új, előtte Z790-I gaming monoblokk volt, tibcsivel úgy gondoltuk valószínűleg nem ül normálisan a procira a cold plate, de 2C különbség van csak a két blokk között.
    Alaplapból 2 ugyan ilyen van, mind2vel ez a helyzet, de gyanús nekem hogy foshulladék a VRM design ezen a lapon és azért lesz a melegedés, mert ezzel a loopal legalább 8-10C-vel kevesebb kellene legyen. Alapból már ha full stockon indítok CB-t, beállitom hogy enforce all limit, akkor max x50re engedi a pcoret defaulton.

    Proci szempontjából elmondani nem tudom, hogy mennyire hiányolom a jó kis Z790 Apex + 13900 kombót, mert azzal sokkal jobb eredményeim voltak.
    Alapvetően most a célom egy stabil 2 core x62 + all core x58, ecore x45 kombó lenne.

    never say never

Új hozzászólás Aktív témák