Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aram

    tag

    válasz t72killer #836 üzenetére

    #836: Elég ellentmondásos az egész, mivel a delidet nehezen tudom beárazni és furcsa is "eladni" egy 140-150 + Áfás procinál - hát még a drágábbaknál. :) Ráadásul még nem csináltam, bár gyanítom nem lenne vele problémám.
    Vásárlói oldalról szemlélve, miért kell egy ilyen értékű Intel procit még szétszedni, megmókolni, bukni a garanciát, stb.

    Szerencsém van, mivel sokan keresnek meg gép vásárlásával kapcsolatban, így jobb feltételekkel tudok megválni a használt alkatrészeimtől, mint a legtöbb fórumozó hobbista, azonban az alaplap + proci kombóért így sem tudok többet elkérni, mint egy új 7820x és akkor még nincs hozzá lapom, ami megint legalább 80 ezer HUF. Valószínűleg a saját X99-et meghagyom így hosszú távon, munkagépnek (virtualizálok sokat, hogy mindenféle hálózati, szerver-kliens oldali beállításokat tudjak tesztelni, mielőtt élesítem) és lehet kap majd idővel egy tizen-sokmagos Xeont, csak a kisördög buzerálja a fejemet, hogy 2 éve nem építettem magamnak gépet, másoknak meg rakom össze a Ryzen-eket, Coffee Lake-eket, vagy Skylake X-eket... :)

    Lehet meg kell várni a Zen 2-t. Ha csak kicsit javul az IPC és a RAM-ot is fel tudják tolni 3.6GHz fölé, nagyon jó kis rendszer lesz az is. A mostani Zen is király, de nekem az X99-ről nem igazi alternatíva váltani.

    Nagyon köszi a hozzászólást, kell a külső hang, hogy egyetértsek magammal... ;)

    Ez a felirat 20byte!

Új hozzászólás Aktív témák