Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz kiszpista900 #8648 üzenetére

    Persze, minden eladó ;)
    Egyébként pont most beszélgetek egy májszterrel, ő azt mondja, hogy sok cpu-t hiába hűtenek 10C-os vízzel, akkor sem tudja ezeket az 5500-5600MHz-eket. Ez előtt nekem egy 360-as aio volt, Benchmarkoltam vele 5300-on CbR23-at, csak 90C volt. ;) Azon a ponton meg kellett állnom. A delid dobott 12C-t lefelé egy 180W-os terhelésen, az nagy segítség.
    Néha megfordul a fejembe a direkt die, de aztán elhessegetem, mert ha meg lenne, nem történne semmi. Valahol meg kell húzni a határt. Eladhatnám félgépnek, de nem nagyon van mit venni, a 12-es is csak Benchmarkolásba jobb, játékra ez ugyanazt adja.
    Az meg a privát véleményem, hogy hányinger a szórás. Mindenki szeretne olyan cpu-t, ami tud 5.4, 5.5-öt megfelelő hűtéssel, de nem. Aztán jön mellé a mem vezérlő, amire még mérőszámok sincsenek. Nagy lutri az egész, nekem sem tetszene, ha a cpu egy oc ratyi lenne. Elállni a vásárlástól 10x, az meg őszintén szólva, nem a legszebb dolog.

    BigBlackDog:

    Jöhet a Prime, de egy "szakirodalom" szerint, így a legjobb, ahogy a képen mutatom. Nem kell szétforralni a procit, tesztelgesd különböző, lazább LLC-vel. 100-110mV VDrop-ot engedj meg neki körülbelül. A képen nálam is látszik, így tudtam az 1.14-et stabilizálni. BIOS-ban 1.26V van fixen megadva. Ez az Asusnál az LLC5, alig van alá és fölélövésem. (VLatch min-max)
    Ez a fesz már elég szép.
    Azt a Gigabyte pdf-et olvasd át, jó dolgok vannak benne.

    SBala:

    Örülök, hogy visszatértél, annak nem, hogy elhalt a lapod. Toma egy nagyon jó lap, lentebb van Qtya barátunk igen szép tesztje, fotókkal, leírásokkal. Találsz benne számos hasznos infót.

Új hozzászólás Aktív témák