Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arabus

    addikt

    válasz Laraxior #5389 üzenetére

    Az eléggé,hátha megy az a freki még feljebb is.
    Megnéztem azt nem láttam az előbb hogy a 3866-3970-hoz ilyen 1.6v sa feszeket toltak.
    Közben ugy felcsigáztál hogy adtam a kis hülyének én is.

    [ Szerkesztve ]

    Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • keIdor

    titán

    válasz Laraxior #5389 üzenetére

    35-40 ns egy jobb B-die Intelen. Szóval ja… :D
    Gear 1-ben kapnál jobb értékeket, most elvileg az 1:1 az.
    Nem volt Rocket Lake-em, ilyen gépet se raktam össze havernak, szóval csak gondolom, hogy az lenne a beállítása.

    A Gear 2 olyan 4800MHz körül “éri utol” a Gear 1-et, de oda nagyon sok IO, SA, vDDR kellhet már, nem sok IMC tudja azt 24/7-re.
    Ezer százalék, hogy ennél többet tud az a kit azért, subtimingokkal kéne elkezdj játszani, időigényes as fuck, de ez az ára, én nekem B-die-os tapasztalataim vannak csak.

    Nálam így megy, egyesével meg kell nézd, hogy melyik mennyire megy le. 2-3 értékkel feljebb próbáld meg első körben a kép alapján belőni a subtimingjaid.

    tRCDRD, ez a legnehezebb időzítés, picit lehet magasabb a többinél. Nálam menne a 14 is, csak 40-44 fok fölé nem mehet, onnantól hisztizik.
    tRFC először 600 nálad. Ha megy, majd a legvégén térj vissza rá.
    500 alá levihető sztem nálad is.
    tRC=tRAS+tRP értéke mindig.
    tFAW=16 min! alá nem érdemes menni, nem fog hozni. Ez egyébként csak a tRRDS extension timingja. tRRDS x 4 = tFAW legyen lehetőleg mindig. Szóval pl. ha 6-ot állítasz tRRDS-nek, akkor 6 x 4 = 24 tFAW.
    tCKE 1 szerintem nálad is menne, tovább nem kell bántani.
    A többit neked kell kitapasztalni.

    Fontos, hogy egyszerre csak egyet állíts.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák