Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Csavez™ #2612 üzenetére

    Egyszerüsítve elmagyarázom. Először is, jobb ha az msi ab-ben kiteszed ezt a 2 értéket text és grafikonra. Jobban fogod látni. Ugye kell hogy legyen ennek start és stop gombja. Ha jól emlékszem a Bench fülnél. Pálya betölt es akkor indítod és kör vége előtt leállítod. Menüben való lépkedés pontatlanná, rosszabbá teszi a mérést. Ez látom megy nálad, hiszen ott vannak a méréseid. Egyszerüsítve írom, elég így is. A minimum fps azért nem jó mert átlagolt eredmény. A 0.1% az az érték amire képes nagyon pici időre is beesni az fps-ed, hirtelen képváltásnál, nagy robbanásnál. Ez az átlagolt minimumban nem latszik ilyen jól, viszont úgyis érzed a mikrolaggjaidat, így viszont tudatosul benned. Sokat kísérleteztem, hogy hogyan növelhető ez az érték, sajnos nem igazán jöttem rá. Ellenőrizni tudod, hogy elindítasz egy régebbi játékot, nálam pl bf3, ott a 0.1% az 140-ig esik be. Hihetetlen simasággal fut a játék. Bf5-nél az a tapasztalatom, hogy hagyni kell dx12-n, először lesz 10-20 fps, de ha bejártad a területet, akkor ott már 80-100 fps a 0.1%. Dx11-nél 50-60 a legjobb értek, de ott nem kell bejárni. Rotterdam pl bejárás utan is 50, max 60 fps. Előszörre meg tizen valamennyi. Cpu ennyit tud ki köhögni. 5 GHz a 8700k amit normális keretekbe meg teljesítményt hoz, felette már csak hőt. Amit még tapasztaltam, hogy a Rivatunerbe ha limitálsz, nálam a monitor 165Hz, de ha mondjuk leveszem a limitet 120-ra, akkor a 0.1 nem esik akkorát. Így értem el a Fjellen, 100 fps-0.1%-ban. Az a legjobb pálya, ahol nem zuhan nagyon. Rotterdam viszont a legrosszabb. Ezek saját tapasztalatok, megerősíteni vagy cáfolni ér ;)

Új hozzászólás Aktív témák