Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • charlie22m

    csendes tag

    Sziasztok!

    Cpu és alaplap beszerzése előtti elmélkedés közepette szeretném megkérdezni, hogy mennyi teljesítménybeli különbség van az i5-8400 és az i5-8600 között elsősorban játékok esetében? Van észrevehető különbség vagy tényleg csupán néhány fps? A különböző teszteket elnézve kb. 0,5-8% közötti a teljesítménykülönbözet láttam… A tesztek eredményei között azért elég nagy eltérés, főleg ha még az árkülönbözetet is figyelembe vesszük…

    Az összefoglalóban részletezett Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement funkció csak Z-s lapban működik, ugye? És minden Z-s lap tudja ezt, vagy utána kell azért járni a biztonság kedvéért? Tehát i5-8400 mellé nyugodtan lehet választani bármilyen Z370-es lapot, tudja majd, hogy mind a 6 mag 4,0 Ghz-en menjen?

    És egy kicsit a topik határait feszegetve, tudtok ajánlani matx méretű Z370-es alaplapot optikai kimenettel nem elrugaszkodott áron? Mert én ilyen opcióval egyedül az MSI Z370M Mortar-t találtam…

    Nagyon köszönöm!

  • charlie22m

    csendes tag

    válasz Create. #7043 üzenetére

    Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors választ!

    A turbo kapcsán én is így tudtam...
    Nem szeretnék "okoskodni", de akkor az összefoglalóban szereplőket hogyan kell értelmezni?
    Én abból pont azt olvastam ki... Lehet, hogy akkor szerencsés volna egy kis pontosítás a megfogalmazásban, hátha másnak is segít...

    "Speciális paraméterek:

    Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement: Nem "K" jelzésű CPU-k esetén van értelme használni, a funkció bekapcsolása esetén a CPU a minden magja a gyárilag megadott max turbo órajelen képes üzemelni akkor is, ha minden mag terhelve van."

Új hozzászólás Aktív témák