Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgabi

    senior tag

    válasz salytmasztor #740 üzenetére

    Igazad van. Minimum fps is sokat szamit, meg az erzes, hogy mennyire responsive a rendszer, azaz mekkora az input lag eger mozgasra. De ezt magyon nehez elmondani, amíg nem látja az ember. Kb. mint monitornál 144 vs 240hz.

    Summa summárum: ha normalizálódik a helyzet, akkor egy i5-8400 egy jóárasított ASUS lappal, ami tudja az MCE-t, best buy lesz.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz salytmasztor #740 üzenetére

    Szerintem a videóban látható PUBG grafikont (csak azt néztem meg) érdemes erős fenntartásokkal kezelni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz salytmasztor #740 üzenetére

    Érdekes teszt.
    Rendszerint 4k felbontáson proci szinte mindegy, itt meg minden procival pontosan ugyan úgy skálázódik.
    Mintha excellel generálták volna az értékeket. Nagyon kamunak néz ki. :W

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salytmasztor #740 üzenetére

    Szerintem a SandyBridge-et játékos szempontból valójában már az előző VGA generációhoz le kellett volna cserélni, a mostanihoz pedig már bűn megtartani. Ha csak az átlag fps értékeket nézed, és még azt is csak addig, hogy 60 alatt vagy felett van (vagy persze ki hogy, kijelző és igény függvényében), akkor nem feltétlenül érzed sürgetőnek a cserét. De szerintem igazából mégsem ideális dolog folyton vegyes limittel játszani.

    Nézd meg úgy is a kérdést, hogy példaképp egy GTX1070 is jelentősen drágább, mint egy 8600K, de egy 290X sem jön ki a régi 2500K árából. Én is végigjátszottam az említett kártyákkal 100-200 órát az utóbbi pár évben úgy, hogy nem csak a GTX1070, de már a 290X alatt is szinte végig ~100% volt a CPU terhelés (játék és jelent függő, de gyakori), csak úgy voltam vele, hogy nem baj az, mert 1080p60-ban Vsync-el is mindig 60-at mutat az fps számláló, szóval biztos elég. Pedig volt néha olyan érzésem, hogy az új játékok "lagosabbak", mint a régiek, vagy hogy "megtorpan a kép", mikor hirtelen nagyot rántok az egéren (vagyis olyan érzés volt, mint ha közel sem lenne stabil fix 60 fps, vagy hogy az a Vsync mellett is túl egyenetlenül van elosztva).

    A legnagyobb baj itt szerintem az volt, hogy vegyeslimit-dilemma és akár még pénz is ide vagy oda, a KabyLake előtt még nem is igazán volt mire váltani, mert közben stagnált az órajel, és leállt az IPC növekedés, illetve nem nőtt a magszám se (és viszonylag újkeletű dolog, hogy kezdik értékelni a játékok a magokat 4 felett). Szóval hiába szántam is volna rá magam, sokkal jobbat nem tudtam volna venni. Még HEDT vonalon is csak több magot kaptam volna, de azzal sem mentem volna régebben túl sokra. Ezért nem is annyira zavartattam magam, feleslegesnek tűnt CPU-ra költeni. Legelőször a Kaby kezdett már meggyőző lenni, mert a SkyLake után nőtt még kicsit a jellemző órajel, és így már kezdett számottevőre nőni a különbség a régi CPU-khoz képest (mint pl. a 2500K és 7600K közt, ha mindkettőt plafonig tuningolod).

    A 8600K pedig most reményeim szerint az új 2500K: van most akkora ugrás egy csere régi CPU-ról, hogy legyen esély megérezni (nem csak meggyőzöd magad, hogy 2-3% itt, 3-4% amott, és az már "mekkora jó", a nyers erő itt már + ~100%, még ha nem is tudod mindig rendesen kihasználni), illetve valószínűleg 3+ éven át bőven kiszolgál (nem kell néhány évig a 2-4% itt, 3-4% dolgokat keresgélni, nyugodtan lehet ülni).

    A HT viszont szerintem most sem éri még meg játékra. Lesz, mikor akár kifejezetten lassít picit, és máskor is legfeljebb 10-20% remélhető tőle a HT szempontjából kedvezőtlen párhuzamosítás miatt. Ahhoz, hogy ki lehessen hozni majdnem akkora gyorsulást a HT-ból, mint az árkülönbözet, ahhoz specifikusan "HT barát optimalizálás" kell, aminek pedig előfeltétele még, hogy az adott munka, amit a program végez, az legalább elméletben elvégezhető legyen ilyen leosztásban (ami játékoknál nem mindig jön igazán össze).

    Én kicsit megdöbbentem nemrég, mikor kicseréltem az 1080p60-at 2160p60-ra (ami 1080p120-at is tud), hogy még 4k-ban is ugyan úgy vegyes limit van azokban a néhány éves játékokban, amiket tesztképp elindítottam, hogy összevessem miként viselkednek így. Most is szépen 100%-ra tudják tekerni a CPU-t 60fps körül, és váltogatni a szerepeket, hogy épp mikor melyik "vár a másikra". Aztán átgondoltam azt is, hogy a jelenlegi VGA-m ára a jelenlegi CPU-m árának sokszorosa, illetve hogy a VGA árából kijön egy új lap+CPU együtt (az új RAM meg kijön a régi komplett lap+cpu+ram árából :D). Szóval azzal, hogy egyik oldalon spórolok (régi CPU), a másikon legalább annyit pazarlok (még sincs úgy igazán jól kiszolgálva a drága VGA).

    Mondjuk nagyon kíváncsi vagyok mit tapasztalok majd csere után (2500K->8600K), lehet hogy megváltozik a véleményem, hogy mégsem számított a CPU. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák