Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz Chaser #526 üzenetére

    Nem lehetne, hogy legalább a DEDIKÁLT COFFEE LAKE topic ne arról szóljon, hogy miért olyan k**** jó az AMD és miért vesz/venne akárki (Ry)Zent a nagyszerű előnyeire tekintettel? :(((

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #526 üzenetére

    +33% magot/szálat ritkábban/nehezebben tudsz kihasználni, mint +20% órajelet (ha általános, és nem specifikus célra épül a gép) és a picit jobb IPC, valamint <100% multi-thread skálázódás mellett már közel egálban lesz sok szálon is (kevésen pedig nyilván nyer).

    A fejlesztés kérdésével pedig általában azok riogatják a népet, akik végül mindig megveszik a legdrágább új alaplapot egy szebben csillogó USB csatlakozóért, miközben azok akiknek a tanácsot osztják ellesznek egy lap+cpu kombóval 3-5 évet, így ez számukra irreleváns (addigra úgyis tényleg megéri a cserét a lap, foglalat/kompatibilitás ide vagy oda).

    + ez esetben most néhány év távlatában szerintem az AM4 fejleszthetősége nem extraként jelenik meg, hanem egy fontos elem abban, hogy pillanatnyilag versenyképesnek minősüljön az AMD (ezt most nem ajándékba kapod ingyen pluszba, hanem szükség van rá a mérleg piros nyelvén, hogy ne billenjen a kék felé), és ha tényleg élsz a sűrű csere lehetőségével, akkor végül nem lesz olcsóbb (átlagban pedig azt kapod mint ha ülsz a Coffee-n: egy darabig gyorsabb, aztán egyforma, aztán lassabb = átlagban egál 3 generáción belül, ami alatt mindkettő kiszolgált...).

    ... mindazonáltal ... most mégis van egy érv a pirosaknál: gyakorlatilag sehol sem kapható a CoLa, főleg nem racionális áron. :O
    Szóval türelmesen megvártam a CoLa-t, most mégis "dühből" fontolgatom a Ryzen-t. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #526 üzenetére

    Nem parasztvakítás, ott a grafikonokon a +20-30% (SMT-nél ugye több kicsit).
    Nyilván nem minden esetben jön ki, de azért sok cucc van ahol számít, és nem csak render jellegű progiknál. Sokszor game min fps-ben is erősen kijön, nem véletlen vették az fps huszárok az i7-eket i5-tel szemben.

    Azért tűnhet parasztvakításnak mert extra szálként/magként jelenik meg de közel sincs egy teljes maghoz.
    Erőforrás optimalizációs megoldásnak viszont elég korrekt. Persze ha nem 40-50%-ért adják az esetenként +20%-ot. :)

    Fogyasztásnál az sem lenne meglepő ha látszana. Ha több kraft jön ki végső soron a prociból, több a végrehajtott utasítás, több a tranyó kapcsolgatás. Ha jól tudom van ami fizikailag létező duplikáció erőforrásban a HT miatt, de ha időosztásos cucc akkor is lehetne akár, hiszen valamit végrehajt mondjuk noop helyett.
    De ez csak elméleti okfejtés, már írtam 2x, hogy ha nem látszik meg azt is készséggel elhiszem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák