Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #1556 üzenetére

    "Szart se ér az angol fizu otthon. Mi értelme van, hogy tele vagyok lével, ha ez rajtam kívül senkire se igaz? " - pont így az igazán menő. Mikor hazajövök Ausztriából, akkor simán én vagyok a király, na nem úgy mint sok jó magyar teszi, hogy egy hétig mindenki a vendége... csak egyszerűen már sem látom olyan vészesnek az árakat, meg az egész helyzetet. Ne feledd itt az emberek 133-200 ezer nettoból próbálnak megélni, ehhez képest az én osztrák, vagy a te angol programozói fizetésed luxus.
    Mondjuk már most élelmiszer árakban Ausztria szintjén vagyunk, a nagybevásárlásokat meg németben intézem, szóval igen ... ez a része már annyira nem domború.
    De hidd el nekem, más angol fizuval ez a hely, mint magyarral.
    Az, hogy nincs kiért haza gyere stb, megint más megvilágításba helyezi a dolgot nyilván. Ha egyszer asszonnyal mi is kiköltöznénk, azt néztem, hogy Pesttől keletebbre kb sose lenne többet okom jönni.

    "bármilyen alföldi települést összehasonlítani egy igazi földi paradicsommal, az kicsit erős, nem gondolod?" - nézőpont kérdése. Tizen sok vagy huszon kevés (így hajnal háromnegyed háromkor nincs kedvem összeszámolni) országban, három kontinenesen jártam, és sokmindent láttam. Azért, a mi kicsiny falunk eléggé jó hely. Nem tipikus paradicsom, de az alapján amit láttam, abszolút értékben bőven 50% felett van.

    Nos azt mondom, ha nem zavar, hogy sok a magyar, akkor Bregenz és környéke jó megoldás lehet. Bevándorló alig, cserébe Svájc és Németország is 15 perces körön belül. Ha úgy alakul én is oda tervezem áttenni a székhelyemet, bár ez még innentől számítva 3-5 év, ha minden terv szerint megy, akkor is. Cserébe az árak sem olyan durvák...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #1556 üzenetére

    Nekem az őshazából szigorúan csak Vas megye környéke maradt mint értelmes opció, osztrák+szlovén határtól gyalogló távolságra. Ha bármikor is "haza"mennénk ÉS érdemben olcsóbbak lennének ott az ingatlanok, mint a határ osztrák oldalán (egyelőre a magyar drágább :DDD ), akkor az még lehetőség.

    "Praktikus paradicsomnak" szvsz elég sokmindent kipipálnak Horvát és Görögország kevésbbé forgalmas részei. Igen, ezek inkább szigetek lesznek, de a nagyobbak/vagy félsziget. Horvátoknál pl Korcula, Brac, ahol nem taposnak agyon a turisták még Júliusban sem. A sziget-státusz igencsak jó az aljanép távoltartására: a csóri nem fog kompjegyet venni. És egyáltalán nem drága helyek angol szemmel nézve, 200 lepedőből olyan viskót veszel, ami már megszólal.
    Egy bajom van velük: egyik nyelvet sem beszélem még csak távolról sem, és egy esetleges ottÉLÉSHEZ bizony kell a helyi nyelv.

    A seychelle-hez visszatérve: ha helyi munkára szorul az ember, vagy teszemazt az ember gyereke helyben dolgozna, azt már elég gyérül fizetik. Csodák csodája mérnöki szakmámba valót láttam nemrég ott, állami szektor: kemény havi 1000EUR-t adtak volna ha jól számoltam :DDD . Ez azért elég sovány, úgy hogy még a virsli is fagyasztva úszik át Indiából. Az ilyen paradicsomválogatáskor érdemes azért számításba venni, hogy mi van, ha bekrepál a remote meló és helyben kell valamit ügyeskedni/az ember párja nem remote tolja pl a háert, ember gyereke nem nő bele diákmelós korától valami remote IT-s karrierbe.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák