Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz k-adi #334 üzenetére

    EIV-hez annyi kell, hogy beszélj angolul és legyen diplomád (az hiszem MSc kell, BSc nem elég). Én pl biomérnökként mentem oda. Igaz a többsége jogász és infos, szóval kilógok a sorból végzettséggel, de már 12 évesen programoztam, és ilyen pályára is készültem, csak a felvételi félresiklott nálam.

    Igen, elsősorban állami szervek, önkormányzatok IBF-jeit képzik ezen az EIV szakon. Valamit talán ér máshol is a papír, mert látják, hogy hozzá tudsz szólni a témához, de az ISACA-s dolgokkal sokkal többet érsz egy multi cégnél. Általában az EIV-et azok csinálják, akik már ebben dolgoznak, de nincs papírjuk, vagy akiknek azt mondta a szervezet, hogy te leszel az IBF-ünk, menj el képzésre. Pl én is az utóbbi miatt vagyok itt, a helyi önkormányzatnál én leszek az IBF, ha végzek, és sikerül megállapodni. Nekem hasznos azért is, mert jobban rálátok a security részre a programozásnál és üzemeltetésnél is, elég sokat adott, de valamennyire kezdő voltam.

    A hibrid részéhez annyit tudok hozzászólni, hogy John Strand szerint nem lehet úgy jól auditálni, hogy lövésed sincsen, hogy a hard vonalat eszik vagy isszák.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák