Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Eagl3 #5 üzenetére

    Letöltés. Lerágott csont a téma, de mégis. Minden nap szó esik róla. Érdekes, hogy a DVD-k esetében manapság elfogadott dolog, hogy a sikerfilmeket is egy idő után meg lehet venni már 2-3ezer Ft-ért is (ha csak azt nézzük, hogy a DVD9 lemez is 1200Ft, nem is rossz üzlet). A kiadókat, előadókat érő veszteségekről: az előadót a legritkább esetben éri veszteség, mivel az eladásokból csak alacsony százalékban részesülnek. De sokszor magát a kiadót sem éri kár, mivel sokan olyat töltenek le, amit amúgy sem vennének meg, és ez utána megy a kukába is. Tehát ez nem bevételkiesés, bár ettől még törvénytelen, és azt is felhozhatnánk, hogy ha az ember igénybe veszi a szolgáltatásukat (jelen esetben tehetségük, vagy tehetségtelenségük), akkor fizessen. Más kérdés, hogy sok CD, DVD az árának töredékét sem érő selejtet rejt, amiért ugyanúgy ezreket kérnek el. Ez lehet az oka, Hogy pl az Alien3 megvan eredetiben, a Hulk pedig még divx-ben nincs, nemhogy 990Ft-ért DVD-n, amiért mostanában vesztegetik (2-3 éves ''sikerfilmtől'' azért ez nem rossz teljesítmény, a Gyűrűk uta a többszörösébe kerül, más kérdés hogy én nem szeretem).
    A zeneipar döglődik, csak nem akar tudomást venni róla. Tetszik, nem tetszik, az online eladásoké a jövő. Többé nem kell 1-1 jobb nóta miatt egész lemezeket megvenni, kivéve persze, ha végig jó.
    Arról viszont ne is álmodozz, hogy általánydíjas oldalakat hoznak majd létre a kiadók. Ezen a téren nem versenyezhetnek az sms warezzal, bár nem is akarnak, hiszen a szoftverüzlet nagyon pörög külföldön, milliós eladásokkal. Pár ezer magyar user kedvéért nem csinálnak ilyet, rossz üzlet.
    Warez oldalakra amúgy csak igazi lúzer fizet be, DC-n, torrenteken minden elérhető. Én mondjuk elvből sem fizetek warezért, nem szívesen gyarapítom tolvajok bankszámláját:).
    A fellegekben jársz az ötleteiddel, ugye tudod...

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák