Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • phoenix11

    újonc

    Sziasztok!
    "Furcsa" de annál bosszantóbb gondom támadt a jó öreg IGO primo-mmal (CNS navin fut már évek óta gond nélkül)
    Frissítettem a térképeket, és mivel angliában futkosok vele gondoltam TomTom -ot teszek rá a TopMap helyett (ami áll. meg is szünt).
    Minden ok, fut rendesen, csak valami furcsa okból kifolyólag minden új keresésnél nem az aktuális várost-települést adja be, hanem Southamptont :-)
    Így minden alkalommal be kell pötyögni a városnevet (ahol éppen vagyok) és csak utána tudom írni az utcanevet. Eddig (bárhol voltam) mindig azt a várost tette be alapnak.
    ...ja és a térképre cm-re pontosan odatesz ahol vagyok,és rendesen "húzza alám" az utat, nem a vevővel van gond.
    Ötletek?
    Köszönöm!!

  • phoenix11

    újonc

    válasz wihar123 #20700 üzenetére

    Szia! Köszi a választ, de nem nagyon vágom ezt a "pozicionálást"
    Térkép módban remekül megy (mint írtam) centire odarajzol ahol vagyok, és követ végig amerre megyek.--ezért nem értem a dolgot--
    Mikor a probléma előjött az első dolgom volt az egész save mappát üríteni--nem segített
    Amúgy meg csak Mo és UK map van a content-ben (mondjuk a Magyar az NNG-s az angol meg Tom-Tom -os, de annak se kéne ezt okozni (sztem)
    Viszont eddig csak 2 fájl volt (országonként) .fbl és .fda most meg négy.
    (azt se tudom mi az a .fta meg a .ftr :)

  • phoenix11

    újonc

    válasz plajos #20704 üzenetére

    Szia!
    Köszi ez lett a megoldás
    kukáztam a Tom-Tom -ot felraktam a HERE -t "oszt jól van" :)
    problem solved
    Viszont, ha már itt vagyok megkérdezném (hátha valaki tudja) van-e arra mód , hogy kivegyem a programból (IGO Primo) azt a funkciót, mikor körforgalmaknál "kizoom-ol", és az utat kifagyasztja (értsd nem "fölfelé" mész a térképen, hanem jobbra-balra lefelé --mikor hogy-- közben felmegy satellit távolságra és a kis háromszög (ami én vagyok) sokszor kitakarja az egész körforgalmat és egy helyben "pörög".Így találd meg a te kijáratod! És itt angliában nincs sok körforgalom, csak minden sarkon, és némelyik tényleg nem egyszerü.
    Azt szeretném elérni, hogy kezelje ugyanúgy a körforgalmat, mint bármelyik kereszteződést,utat, kanyart és "húzza alám az utat" lássam már mégis hol vagyok.
    Beállításokban biztos nincs erre mód, max a sys.txt-ben de ahhoz meg nem értek ilyen mélységekben.
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák