Új hozzászólás Aktív témák

  • m.jeno

    senior tag

    válasz neonx #8530 üzenetére

    Egy kicsit nagy keveredés áll fennt nálad, akkor tisztázzuk az alapoktól:

    1, Az egyebek - beállítások - közlekedési információk - ebben a menüben a TMC vevő kipipálva, a TMC vevő szempontjából a többi menüpont nem számít, a térképen történő kijelzésekre vonatkozik, nem árt átnézni, hogy mit jelenítsen meg menet közben, alapbeállítása jó elméletileg minden esenényt mutat,

    2. A sys.txt-ben meg kell adni a TMC vevőre vonatkozó paramétereket, kétféle képen lehet, leegyszerűsítve:

    [tmc]
    port="COM,4" - a port számot neked kell tudni megadni, de láttam olyat, hogy auto a port száma helyett, próbáld ki
    baud=38600
    source="royaltek" - neked kell megadnon a TMC vevő típus nevét, a royaltek-en kívűl gns-t láttam eddig beírva, - biztosan van még más is.
    auto_tuning=1
    show_all_provider_list=1

    vagy bővebbre eresztve, ebben az esetben az itt beírt paraméterekkel kezdi a TMC felismerését és használatát:

    [tmc]
    saved_config_available="1"
    saved_config_classname="GNS_GPSTMC_SOURCE" - itt lehet megadni a típust
    saved_config_portname="COM"
    saved_config_port="7" - a port számát szintén neked kell megadnod.
    auto_tuning="1"
    saved_last_frequency="948"
    saved_last_tuning_mode="1"

    ha ezek a beállítások jók, akkor a főmenüben meg kell jelenni a TMC ikonnak a kikapcsolás gomb mellett, valamint a térképen a jobb felső sarokban lévő ikon (órakijelzés, dátum) alatt kell megjelennie A TMC ikonnak.

    Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Új hozzászólás Aktív témák