Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benyoboy93

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Használt laptop vásárlása előtt állok. Egy ideje már figyelek bizonyos márka bizonyos szériáit: Lenovo Thinkpad, Hp Elitebook (8460p, 8470p, 8570p), Dell Latitude (E6430). A Thinkpadek kifejezetten bejönnek. Előző laptopom egy 2012-es Toshiba Toshiba Satellite C660D-1H2 volt AMD E300 Apu procival, szóval most úgy érzem ideje váltanom. :D A rá szánt összeg 70e, nagyon maximum 80-85e lenne. 14-es mértnél alább nem szeretnék menni, mivel a hordozhatóság nem szempont, viszont jó lenne minél nagyobb felbontást kicsikarni, pl.: 1900x600 előny. Elsősorban hétköznapi dolgokra (böngészés, Netflix, Office) de emellett, néha rövid max. 20 perces videók szerkesztésére (8gb ram elég, vagy inkább toljam fel 16gb-ra?) és régebbi (kb. 2000-2012-ig) játékokra kéne nosztalgiázásnak, ilyen kis mindenes. A kiszemeltek T430, T440, T440p, 440S. A T430-ról nagyon sok jó olvastam külföldi oldalakon, youtubeon, tehát ez a legszimpatikusabb, a későbbi bővíthetősége (i7 Cpu, ram, EGPU stb) meg külön plussz pont. Ha már itt tartunk van aki járatos kifejezetten a valamelyik Thinkpad (pl.: T430) bővítésében? Mennyire macerás, drága mulatság? Nem feltétlenül a közeljövőben, csak, mint opció kérdezem. Op. rendszerben inkább Win7 párti vagyok, de ahogy látom a legtöbb helyen Win10-el adják őket, esetleg ezekhez a lapikhoz melyik ajánlott (túl sokáig használtam kőkorszaki consumer gépet, bocsi :W )?? T430-as láttam 85e-ért, ami a felső árhatár nálam, viszont így I5 3320m, 16gb ram, 320gb hdd, HD Graphics 4000 1600x900-as felbontással megy 2 év garival. Alap árban 63e lenne, viszont csak 8gb ram és 1 év garival, minden más ugyanaz. Szerintetek?? Mivel ismeretségi körömben nincs akinek van tapasztalata a fent említett használt üzleti laptopaz okkal, tehát elsősorban, személyes tapasztalatok (erősségek, gyakori hibáik stb.) fényében lennék kíváncsi, hogy melyik laptopokat ajánljátok. Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget! Bocsánat a terjengősségért!

  • Benyoboy93

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni! T430 -as Thinkpadet használok és szerettem volna sima HDTV-re rákötni, amin azonban csak HDMI van. Ezért rendeltem mini Displayport to HDMI átalakító kábelt (ezt: https://www.pcx.hu/mini-displayport-hdmi-2m-kabel-715104) . Ma ki is próbáltam, otthon van két tv. Az egyiken megjeleníti a képet (egy régi Panasonic plazma) a másikon (egy 2013-14-es Samsung sima Led HDTV) viszont azt írja, hogy nincs jel. Tudnátok olyan átalakítót, kábelt, vagy adapter linkelni amivel biztosan működne a kép meg a hang is? Vagy ha ez is jó, amit vettem csak valamit mókulni kell vele, akkor azt megköszönném, bár nem vagyok egy technikai zseni :))
    Ha ez segít a mini display plusz plusz-os.

    Előre is köszi a segítséget!

  • Benyoboy93

    csendes újonc

    válasz azbest #104932 üzenetére

    Köszi a választ!!
    Nos, a kábel adatait azért nem írtam mert én sem tudom pontosan, linkeltem melyikről van szó de gondolom passzív kábel, mivel 3k-ba fájt+szállítás. Nincs benne dedikált VGA, csak az integrált Intel HD 4000, igazából csak netezésre, youtube-ra lenne használva nagy képernyőre átvéve.

    Azon a TV-n (SAMSUNG), amin nem működik a miniDP to HDMI átalakító, megpróbáltam mindkét bemenettel, egyikkel sem működött, viszont ami furca, hogy ugyanazon a TV-n PS3 PS4 is működik, mind a kettő HDMI-n, tehát az, hogy tönkre ment volna vihar, vagy áramszünet miatt nem hiszem, csak allergiás erre a kábelre vagy nem tudom :W ... Nyilván váltottam a megfelelő bemenetre, amibe dugtam a kábelt.

    A másik TV-n (Panasonic) amit tegnap is próbáltam volt hang is meg kép is, összedugtam semmit nem kellett állítani, vagy a GPU interfészén állítgatni (észlelés, kapcsolódás stb.) egyből felismerte és átváltott és ment. (kép+hang is)

    A Samsungon se kép se hang, azt írja, hogy No signal, ugyanakkor a TV érzékeli, hogy a HDMI bemenetbe be van dugva a kábel de a laptop nem "látja", pedig próbáltam, hogy a Intel Grafikus vezérlőpulton a Több megjelenítőre kattintva észlelje de azt írja, hogy: "Több megjelenítő nem észlehető. Ha nem látja a megjelenítőt, ellenőrizzen minden összeköttetést és ellenőrizze, hogy a megjelenítő be van kapcsolva."

    Kicsit utánnaolvastam ezeknek a DP portoknak. Így megtudtam, hogy van sima DP port meg kicsit fejlettebb, ++-os. Elvileg a ++-os jobb, mert akár passzív átalakítóval is át lehet vinni a videó+hang jelet nem kell külön kiválasztania a kábelnek, hogy most akkor mit is csináljon vele. Nekem ++-os portom van, szóval tényleg nem értem.. Tanácstalan vagyok, és mi több kicsit dühös is.. Remélem tudtok segíteni a rajtam. Tényleg köszi, előre is! :R

  • Benyoboy93

    csendes újonc

    válasz vicze #104944 üzenetére

    Értem. Akkor ez esetben nem is a laptop meg a kábel a ludas?? Szerintetek érdemes lenne beruháznom egy aktív adapterre?? Ha igen, ti melyiket javasoljátok? Bár félek tőle, nehogy pénzkidobás legyen. Eddig akkor úgy látszik, ez egy X-Akta... :F

  • Benyoboy93

    csendes újonc

    válasz MrPetya19 #104946 üzenetére

    Ezt sajnálattal olvasom. Esetleg át tudnád linkelni a topicot, a beszélgetést? Hátha lett megoldás rá azóta. Ilyen anomáliával még nem találkoztam, hogy egy kábel allergiás a Samu TV-re :W

Új hozzászólás Aktív témák