Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz TOZ #9521 üzenetére

    Sajnos, Portege M300 + Ubuntunál Google barátom sem volt elég segítőkész. Aztán visszaálltam XP-re.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • lapa

    veterán

    válasz TOZ #9521 üzenetére

    én már rájöttem ennek az a titka, hogy mindnet fel kell írni. az első ubuntu heggesztésem 4 hétig tartott, a második (ugyanaz a verzió) már csak 4 nap. most migráltam 10.04-re, a dolgok nagyrésze megvolt 4 óra alatt. speciel a scroll nem működik a 8.10-nél bevált xorg.conf bejegyzésekkel, de nem görcsöltem vele. a hdaps a 8.10-en elég varázslósan működött végül, de ezt sem próbáltam 10.04-en eddig.

    általánosságban elmondható, hogy a gugli tudja, csak addig kell ütni a vasat, amíg az ott talált 20 féle megoldás egyike végül beválik. elsőre ez rettenetes szívás, de mint mondtam már felírom a parancsokat és így jellemzően rekonstruálható minden. utána meg csak unatkozni kell, mert minden működik örökké.

    egyébként is a legtöbb küzdelem a speckóbb dolgokkal van, mint a vdpau, usb tuner vagy hőmérő bizgentyű. nagyságrendileg egy éve kezdtem el linuxxal foglalkozni, de mostanra biztos vagyok benne, hogy bármit meg lehet benne csinálni, még kevés háttértudással is. nekem mostanra annyi dolog fut a notiszerveren, hogy már a felsorolása is tekintélyes listát eredményez. a büdös életben nem fogok többet wint használni, ami másfél évtized közös múlt után azért jelentős változás.

  • lapa

    veterán

    válasz TOZ #9521 üzenetére

    ezzel a hdaps dologgal most megküzdöttem. hozzáteszem, a scroll is műx ubuntu 10.04 alatt gugli első találattal.

    szóval a hdaps driver lucidon már csomagolva van:

    apt-get install tp-smapi-dkms
    modprobe tp_smapi

    aztán hdapsd-t le kén tölteni, a leírás szerint telepítve az alábbi van:

    root@gep:/home/juzer# hdapsd
    Wed Jul 14 00:23:47 2010: Starting hdapsd
    Wed Jul 14 00:23:47 2010: WARNING: You did not supply any devices to protect, trying autodetection.
    Wed Jul 14 00:23:47 2010: Adding autodetected device: sda
    Wed Jul 14 00:23:47 2010: Selected interface: HDAPS
    Wed Jul 14 00:23:48 2010: Selected HDAPS input device: /dev/input/event13
    Wed Jul 14 00:23:52 2010: parking
    Wed Jul 14 00:23:53 2010: un-parking
    Wed Jul 14 00:23:54 2010: parking
    Wed Jul 14 00:23:55 2010: un-parking

    kicsit nekem alapból túlérzékeny. mindenesetre lehet demózni a giroszkópot:

    apt-get install libglut1-mesa-dev libglut3-dev

    aztán a hdaps honlapról hdaps-gl letölt, és 'make'. a kapott fájlt /usr/bin-be másolva a hdaps-gl parancs kirakja a notit és az dülöngél, ha dülöngéltetem.

    joystick beizélése szintén thinkwiki alapján:

    # addgroup joy
    # adduser <you> joy
    # echo 'SUBSYSTEM=="input", KERNEL=="js*", MODE="0660", GROUP="joy"' >> /etc/udev/hdaps-joy.rules
    # ln -s ../hdaps-joy.rules /etc/udev/rules.d/z60_hdaps-joy.rules

    utána mind extremetuxracerben, mint neverballban műx, bár lassúdad.

    ja, van gnome applet is, de az nekem nem műxött. lehet benéztem és azt várta, hogy egy hdapsd fusson a háttérben, de nekem nem változott a "play" ikon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák