Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz FerNandor #93842 üzenetére

    Első körben kontakthibára gyanakodnék.. valamiért szécsúszott a csatlakozás. A bluetooth-ot vesztettem el egyszer így (vagy szereléskor nem dugtam jól össze, nem a legszerencsésebb a t430 bill és palmrest csatlakozó elrendezése).

    Ha nem írtad volna, hogy újraindítás után sem megy, akkor arra is tippeltem volna, hogy talán a win 10 energiagazdálkodásnál a fast startup (gyorsindítás) miatt rossz. Külső egérrel és billentyűzettel szoktam szívni, hogy altatás vagy kikapcsolás esetén a drivereket nem futtatja le, hanem csak visszatölti a memóriába. De reboot esetén tiszta lappal indul és akkor jó - szóval ha az újraindítás rendes volt és nem kikapcs-bekapcs, akkor nem ez a baj. Különben a win energiagazdálkodásnál a fast startup kikapcsolását javasolnám.

    Ha szerelve volt a gép, és el volt indítva úgy, hogy nem volt rádugva a palmrest / bill, akkor lehet, hogy azt hiszi, még mindig le van tiltva, hiába dugod vissza. Egyszer ezzel is szívtam. A biosban kellett a tiltást át és visszabillentenem és megjavult... szétszedtem-összeraktam előtte vagy 5x a gépet, mire rájöttem némi netes keresgélés segítségével. De ilyenkor mintha eszközkezelőben sem szerepelne.

    (#93843) hcl
    Mit szeretnél ebből kihozni? a roncs gondolom alaplap sérült lehet, azért nem kezeli sehogy az akkukat.

    Olyat már láttam egyszer, hogy t410-ben nem töltött egy kínai akku. Akkoriban úgy emlékszem arra jutottunk, hogy kétféle feszültségű akku is belemegy fizikailag, de csak a bele való fru-sat tudja tölteni. Menni és meríteni mindkettőről tud. Persze rég volt, tévedhetek. Azóta újabb t420-t430 gépek kapcsán olyat is írtak a srácok, hogy fw frissítéssel volt rávehető az újabb fajta akku kezelésére a régi talán.

    De ahogy írod, hogy letépték a csatlakozót, talán azt kéne cserélni... vagy mégis megsérült valami az alaplapodon is. A tápban lévő trükkös ellenállásból tudja a gép, hogy milyen töltő van rádugva. Ha sérült valami ennek kapcsán (pl töltő csatlakozó), akkor lehet más fajta töltőnek ismeri fel. Lehet olyan kombináció, hogy gyengének hiszi a töltőt ahhoz, hogy bekapcsolt gép mellett töltse is (például t430 nem tölt 65w töltővel, ha 4 magos procit teszünk bele. Csak ha ki van kapcsolva a gép, akkor hajlandó talán tölteni róla úgy. 2 magossal vígan ment az intel grafikás gép 65w töltővel. Nvidiásnál lehet szintén van minimum limit a töltőre)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák