Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz Tikakukac #93182 üzenetére

    Köszönöm neked is!

    A levegő hőmérséklete 26-27 fok (légkondi nincs). Akkor átgondolom a bontást.
    Egyébként ugyanabban a helyiségben a T420-asom ezt mutatja:

  • Frawly

    veterán

    válasz Tikakukac #93182 üzenetére

    Ja, igaz, azt nem írtam, hogy az enyém nem magyar kánikulában lett mérve, hanem ősziesen hűvös angol időjárás mellett, nyitott ablakos, nagyon hűs szobában, kb. 20 fokban, lehet van az 19 is. De továbbra is tartom, hogy magasak az általa írt értékek. Nem annyira rosszak, hogy a gép felforrjon, de azért érdemes lenne vele kezdeni valamit.

    Sajnos az X200-201, X220-230-nál valóban szét kell szedni az egész gépet, ki kell venni az alaplapot, és csak úgy lehet hűtést tisztítani és újrapasztázni, de vannak a Maintenance Manual mellett vannak egész jó videók a YouTube-on, annyira nem nagy ördöngösség szétszedni. A műanyag fedőelemektől sem kell tartani, csak nem szabad ész nélkül feszegetni, óvatosan kell apránként mindenhol kipattintani, meg ügyelni, hogy ne legyen benthagyva megbúvó csavar, ami még fogja, meg az alkatrészek leemelésénél figyelni kell, hogy alá csatlakoztatott szalagkábeleket ne tépjünk el.

    Nemsokára én is szétszedem az enyémet, mert igaz, hogy nem melegszik, meg rendben vannak a hőm. értékek, de az i7-es procin most csak annyi paszta van, amennyi trutymó az előző i5-ös prociról a hűtőre felragadt, és az egyrészt régi, meg nem valami sok. Úgyis megjött a megrendelt Arctic MX-4 pasztám, ami a Dell notiban jól vizsgázott, felkenem erre is. Érdekesség: mivel skót voltam rendes izopropil alkoholt rendelni 5-10 fontokért, ezért a régi pasztát parasztosan Gordon's Special Dry London Ginnel pucolom le, 5 cl-es üvegcsével csak 2 font volt. A helyi közértben azt hitték, hogy zugpiás vagyok, azok vesznek ilyen miniüveges piákat :DDD

Új hozzászólás Aktív témák