Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Sipi #8890 üzenetére

    Pöttyet félreértettél. Nyilván nem fogom részletesen felsorolni az OS feladatait, mert egész könyvek foglalkoznak vele, csak nagyvonalakban vázoltam. Mellesleg én nem is számszerűsítettem (nem tudom, neked miért fontos ez...). Igen, a memóriakezelés, meg a háttértárolókezelés, meg a beviteli/kimeneti eszközök kezelése, ezek is feladatai, de nem fogom az összeset leírni, lényegtelen. Hol írtam, hogy káros, ha valami a memóriában van? Hol írtam, hogy a már betöltött dolgokat ki kellene pucolni? Az a káros, ha olyan van ott, ami foglalhatna kevesebb helyet is (vagy úgy egyáltalán nincs is rá szükség). Egy régi, és máig kijavítatlan példa (Windows): ha be van állítva swapfile, akkor a fizikai memória méreténél nagyobb file másolása közben előfordulhat, hogy kilapozódnak az éppen futó folyamatok is, teljesen feleslegesen. Erre vajon mi szükség van?
    De, biztos, hogy 500 MB kell neki. Ezt mondja a készítője... :W A tapasztalat szintén. A saját működéséhez kell ennyi, különben lassú lesz (a lassúságon, ha lehet kérnem, ne kezdjünk vitatkozni, én tudom, milyen a gyors OS).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák