Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz #59070464 #86242 üzenetére

    Termékpaletta áttekintőt akartam írni, mert itthoni is lett pár új típus és gatyába akartam rendezni a dolgokat kicsit a házunk táján.

    Nem mernék olyan sorrendet felállítani. Típusonként meg konfigonként is baromi erősen változik. T450-et néztem, mert lenne 1-2 gép kb. olcsón. Megláttam azt a backlight parádét és sírva vertem be a tableten az X-et. E736 Fuji amit nagyon várok, 3 hét múlva kérek egyet, abban van minden bizadalmam.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz #59070464 #86242 üzenetére

    Inkább kb. méret és célcsoport alapján lehetne őket.

    Most kb. az utóbbi 10-15 évet veszem alapul:

    Kifutott szériák:

    - A széria: eleinte 12", majd főleg 14" és 15" méretű modellek, részben budget, részben egészen komoly workstation jellegű modellekkel (pl. itt volt először IPS panel). Kb. 2003 környékén kifutott, az R széria egy-két modellje talán tekinthető utódnak, meg a p végű T modellek.
    - R széria: eleinte kifejezetten budget/small business kategória volt és a korai modelleket az Acer bérgyártotta az IBM-nek. Majd kb. az R40/R50 környékén az IBM visszavette a gyártást is. Onnantól kezdve nem is volt rossz, az R5* szériában volt ráadásul opciósan elérhető olyan workstation modell, amelyik QXGA (2048*1536!) felbontású IPS panel került (R50p egyes változatai). De nyilván ez a B. A. időkben volt (Before Apple), ezért az nem számít. ;] 2009-cel megszűnt, az L széria tekinthető az utódjának. 14-15" méretek.
    - SL széria: inkább rokon az Edge-kkel meg IdeaPad-ekkel, mint a Thinkpad-ekkel (részben a firmware/BIOS is), de Thinkpad néven futott. 2009-cel megszűnt, ennek is az L széria tekinthető az utódjának. 14-15" méretek.
    - Z széria: rövid életű, összesen két generációt futott termékvonal, első widescreen Thinkpad-ek itt jöttek ki + volt egy-két multimédiás feature. Némelyik modell titán fedlapot kapott és itt is volt workstation modell (Z61p). 14-15" méretek.
    - W széria: kifejezetten workstation jellegű, 15"-17" modellek (csak itt volt 17" méretben Thinkpad). Ha jól rémlik, akkor ezt a közelmúltban vezették ki, ehelyett kb. a P széria van.

    Jelenleg is futó szériák:

    - L széria: budget/small business, R és SL széria utódja egyben.
    - P széria: workstation modellek, akár szerver (Xeon) procikkal és egyéb nyalánkságokkal.
    - T széria: 14" és 15" modellek, "thin & light" business gépek. Vannak Ultrabook-jellegű változatok (s végű modellek) és workstation-öknek tekinthető modellek (p végű modellek) is.
    - X széria: a subnotebook vonal, jellemzően 12" körüli méretek, illetve X* Carbon néven fut egy Ultrabook-jellegű, 13" körüli méretű modellvonulat is.

    Edge-ket nem is említem, meg van most mindenféle kutyulás ("Thinkpad Yoga") az utóbbi 1-2 évben, erre nem is veszem a fáradságot, hogy kövessem, mi merre hány méter.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák